۸۰ مددجوی کردستان با استفاده از پابند الکترونیک دوران حبس می‌گذرانند

سنندج‌ - ایرنا - معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان‌های کردستان گفت: در حال حاضر ۸۰ نفر از مددجویان استان با استفاده از پابند الکترونیک دوران حبس خود را خارج از زندان سپری می‌کنند.

به گزارش ایرنا فریدون رزمگاه روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه رییس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران اظهار داشت: هدف و تلاش مجموعه دستگاه قضایی تحقق برنامه های کاربردی قوه قضائیه در استفاده مناسب از جایگزین های حبس و کاهش جمعیت کیفری در زندانها است.

وی اضافه کرد: امیدوارم با تعامل مفید و سازنده قضات و حضور مستمر آنها در زندان شاهد روند کاهش جمعیت کیفری در زندانهای استان باشیم.

رزمگاه ادامه داد:‌ اشتغال و مهارت آموزی اساس برنامه های تحولی سازمان زندانها و حرکت این مجموعه به سمت آموزشگاهی برای بازاجتماعی کردن مددجویان است.

وی با اشاره به شرکت تعداد یک هزار و ۸۸۵ نفر از مددجویان در دوره های مختلف حرفه آموزی با همراهی جهاد دانشگاهی ، فنی و حرفه ای و صنایع دستی یادآور شد: با بسترهای مناسب آموزش فراهم شده در زندانها امروزه شاهد ادامه تحصیل مددجویان در زندانها تا مقطع دوره های کارشناسی ارشد هستیم که این مهم نشان از تحقق کلام موثر حضرت امام راحل در تبدیل زندان به دانشگاه و تاکید رهبر معظم انقلاب در حرکت زندان به سمت آموزشگاه نیکی ها است.

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای کردستان بعد از مراسم تودیع و معارفه با حضور در زندان با مددجویان این مرکز به صورت چهره به چهره دیدار کرد و در جلسه ای با حضور پرسنل به سوالات آنان پاسخ داد.

رزمگاه در جمع کارکنان اظهار داشت: مجموعه کامیاران بستر مناسبی برای تحقق اشتغالزایی و ارتقاء سطح آموزشی است که امیدواریم با تجربیات چندین ساله و موثر طیب نادری به عنوان رییس جدید این مجموعه و همراهی مسوولین  شاهد تحولات قابل ملاحظه ای در این زمینه باشیم.

۸۰ مددجوی کردستان با استفاده از پابند الکترونیک دوران حبس می‌گذرانند

۹۷۲ خانواده بی‌بضاعت زندانیان کردستان مورد سرکشی قرار گرفتند

رییس مرکز مراقبت زندان‌های کردستان گفت: از ابتدای سال تا کنون از ۹۷۲ خانواده بی بضاعت زندانیان استان کردستان سرکشی بعمل آمده است.

بهرام سعیدی همزمان با ماه ربیع الاول و در ادامه برنامه های حمایتی سازمان زندانها و توجه و مراقبت از خانواده زندانیان و در دیدار از ۲ خانواده بی بضاعت زندانی گفت: ماه ربیع الاول و ارزش معنوی این ماه در بین مردم کردستان فرصتی مغتنم برای سرکشی ودلجویی از خانواده زندانیان است.

وی افزود: حضور ارزشمند رییس کل دادگستری استان و همراهی دلسوزانه دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان و به طبع  آن روسا و دادستان های دادگستری ها در سطح استان نوید بخش اقدامی موثر در این همراهی مسوولانه برای کاهش و تقلیل مجازات سرپرستان گرفتار زندان شده با بررسی مجدد پرونده های قضایی آنان است.

ارائه خدمات مشاوره به خانواده مددجویان زندان سنندج

در خبری دیگر از زندان‌های کردستان به مناسبت هفته سلامت روان خدمات مشاوره به خانواده مددجویان زندان سنندج ارائه شد.

همزمان با هفته سلامت روان و در راستای برنامه های تحولی و حمایتی ، زندان مرکزی سنندج با دعوت از خانواده مددجویان، اقدام به برگزاری کلاس و دوره آموزشی با محوریت سلامت روان در خانواده کرد.

در این جلسه بعد از برگزاری دوره آموزشی ، مسائل ومشکلات خانواده ها با مشاوره روانشناسان بررسی و به سوالات آنان در یک فضای دوستانه پاسخ داده شد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha