بحران نیروی کار در آمریکا؛ ۲۰ میلیون استعفا در پنج ماه

تهران – ایرنا – نیروی کار در آمریکا بطور بی سابقه ای  طی ماه های گذشته مشاغل خود را رها کرده و بنابر آمار اداره کار آمریکا تنها در دو فصل بهار و تابستان گذشته ۲۰ میلیون مورد استعفا به ثبت رسیده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال با انتشار این خبر نوشت: ترک مشاغل از سوی نیروی کار در آمریکا رکورد زد، تنها بین ماه های آوریل تا اوت(اردیبهشت- شهریور) بنابر داده های دولت فدرال، نزدیک به ۲۰ میلیون مورد ترک شغل و ارئه استعفا از سوی نیروی کار آمریکا به ثبت رسید.

این نشریه آمریکایی درادامه نوشت : این داده ها همچنین نشان می دهد که برخی از افراد طی این مدت چندین بار مبادرت به ترک شغل خود کرده اند.

بنابراین گزارش این آمار ۶۰ درصد بیش از استعفا و ترک مشاغل از سوی نیروی کار در آمریکا طی مدت مشابه در سال گذشته و همچنین ۱۲ درصد بیش از این دوره زمانی در سال ۲۰۱۹ میلادی در آمریکا را نشان می دهد.

وال استریت ژورنال افزود: دیگر داده های آماری اداره کار آمریکا حاکی است  که میزان تغییر شغل یا شغل به شغل شدن افراد طی این مدت افزایش داشته و حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار  نفر از ماه آوریل تا اوت(اردیبهشت/ شهریور) اقدام به ترک شغل و استعفا کرده اند.

بحران نیروی کار در آمریکا؛ ۲۰ میلیون استعفا در پنج ماه
ترک مشاغل در آمریکا رکورد زد؛ ۲۰ میلیون مورد استعفا از سوی اداره کار فدرال آمریکا
از ماه آوریل تا ماه اوت گذشته به ثبت رسید 

تاثیرات روانی همه گیری ویروس کرونا بر بازار کار آمریکا

«دنی نلمز» (Danny Nelms) رئیس موسسه «کار» (Work Institute) که برای شرکت های آمریکایی در مورد مسائل استخدامی مشاوره می دهد، دراین باره به تاثیرات روانی ناشی از همه گیری ویروس کرونا در آمریکا بر مساله ترک مشاغل از سوی نیروی کار دراین کشور تاکید ورزید.

نلمز دراین باره به این نشریه آمریکایی گفت: این پدیده (ویروس کرونا) مدت های مدیدی  وجود داشته و بر ذهنیت و جسم مردم تاثیر خواهد داشت و این مساله بر زندگی و سابقه کاری آنها نمود پیدا خواهد کرد.

وال اسریت ژورنال گزارش داد: بنابر آمار اداره کار آمریکا از ماه آوریل تا ماه اوت تنها دو میلیون نفر جذب بازار کار دراین کشور شده اند که این آمار سه درصد پایین تر از جذب نیروی کار در آمریکا تا پیش از دوران همه گیری ویروس کرونا دراین کشور است.

هم اکنون آمریکا با بیش از ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار فرد مبتلا به کووید-۱۹ که ازاین تعداد نیز بیش از ۷۴۰ هزار نفر جان باخته اند، کانون شماره یک شیوع ویروس کرونا در جهان به شمار می رود.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha