احداث و تکمیل ۲ سد استان سمنان ۱.۲ هزار میلیارد ریال اعتبار دارد

سمنان- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان گفت: احداث و تکمیل سدهای فینسک و نمرود در شمال و غرب استان یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار دارد.

به گزارش ایرنا، نادر مالکی روز یکشنبه به رسانه ها افزود: احداث سد فینسک در شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد که قابل افزایش است و سد نمرود در گرمسار بالای ۶۰۰ میلیارد ریال امسال اعتبار داشت.

وی بیان کرد: در شهرستان شاهرود حفر و انتقال آب در حال انجام است و امید است مردم این شهرستان از آب سد کالپوش میامی طبق برنامه ریزی بهره مند شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان با اشاره به اینکه وضعیت آبی و طرح های تامین آب هشت شهرستان استان در نشستی با حضور سیدمحمدرضا هاشمی استاندار بررسی شد، تاکید کرد: تداوم طرح ها و تلاش برای تامین آب پایدار مورد تاکید مسوولان استان سمنان است.

وی ادامه داد: امید است با اجرای طرح های مختلف مشکلات آب در هشت شهرستان استان سمنان به حداقل برسد.

مالکی با اشاره به اعتبارات ملی و استانی برای طرح های تامین آب در استان سمنان گفت: بحث سدهای استان سمنان مربوط به شهرستان های استان و همچنین طرح های انتقال آب در شهرستانها اعتبارات ملی و استانی دارد که ابلاغ های ملی به دستگاه ها انجام شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان بر تلاش مسوولان دستگاه های اجرایی استان بر جذب اعتبارات ملی برای تکمیل طرح های تامین آب پایدار در استان سمنان تاکید کرد.

از یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون‌ مترمکعب مجموع آب تولیدی از منابع زیرزمینی و سطحی در استان سمنان حدود ۹۰ درصد در بخش کشاورزی و ۸۳ میلیون متر مکعب در بخش آشامیدنی استفاده می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha