تیم دختران والیبال یزد برای شرکت در سوپرلیگ نیاز به حامی مالی دارد
عکس از اینترنت است

یزد- ایرنا- سرپرست سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد با تشکر از حمایت رسانه ها در انعکاس مشکل دختران والیبالیست برای شرکت در سوپرلیگ والیبال کشور، از یافتن فرصت دوباره برای ثبت نام در این رقابت ها خبر داد و خواستار حمایت مسئولان و مدیران صنعت برای تامین هزینه های ثبت نام و جذب حامی برای تیم شد.

آناهیتا نمیرانیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موفقیت دختران والیبالیست مسلمان و زرتشتی یزد که عمدتا بومی و عضو سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی هستند، افزود: این تیم برای اولین بار در تاریخ والیبال استان، از بین ۱۶ تیم، موفق به کسب مجوز شرکت در سوپرلیگ والیبال ایران شد و در صورت قهرمانی در این دوره از پیکارها به جام باشگاه های آسیا راه خواهد یافت.
وی با تاکید بر اینکه انتظار حمایت از ورزشکاران در استان صنعتی یزد بیش از این است، اظهارکرد: سال گذشته تیم سایپا در این مسابقه شرکت کرد و به جام باشگاه های آسیا راه یافت ، امید اینکه دختران والیبالیست یزدی نیز این موفقیت را کسب کنند، بسیار است اما این بستگی به حمایت های مالی از تیم دارد چرا که برای تیمداری حرفه ای حداقل سالانه یک و نیم میلیارد تومان نیاز است.
خانم نمیرانیان با بیان اینکه  فرصت دوباره  برای ثبت نام به تیم داده شد، اظهار امیدواری کرد: مسئولان و صاحبان صنایع و خیران ورزشی از تیم یادشده حمایت کنند و ضمن فراهم کردن فرصت شرکت در رقابت ها، فرصت تیمداری حرفه ای را برای دختران دارای استعداد که ۸۰ درصد آنها یزدی هستند، فراهم کنند. 
سرپرست سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد ادامه داد: در این تیم ۲۰ دختر ۱۴ تا ۲۱ سال با استعداد و توانمندی های قابل توجه عضویت دارند،  این تیم  ۲ سال در دسته یک والیبال کشور بازی کرد و بازیکنان در حال حاضر تمامی هزینه های تمرین و جلسه های بدنسازی را خود دختران  تامین می‌کنند.

همچنین بیست و چهارم مهرماه جاری عالیه فتوحی مربی باشگاه زرتشتی یزد آنچه را نبود حمایت مالی مسئولان از این تیم نامید، گفت: دختران والیبالیست این مجموعه موفق شدند، سهمیه شرکت در سوپر لیگ والیبال ایران را از میان ۱۶ تیم کسب کنند، اما به دلیل تامین نشدن ۲۰ میلیون تومان هزینه ثبت نام،از شرکت در این رقابت ها جا ماندند.

وی با بیان اینکه پارسال از سوی اداره کل ورزش و جوانان و هیات والیبال استان در مجموع ۳۰ میلیون تومان به این تیم کمک شد، افزود: هزینه سال گذشته تیم در شرایط حداقلی ۳۰۰ میلیون تومان بود و اگر بخواهیم در همین سطح ادامه دهیم سالانه حداقل به بیش از یک میلیارد تومان نیاز است.

وی اظهارکرد: برای نخستین بار است که استان یزد در رشته های گروهی به جز هندبال، سهمیه سوپرلیگ کسب کرد که امکان تمرین آنها در کنار بازیکنان و مربیان تیم ملی را فراهم می‌کند.

  خانم فتوحی تصریح کرد: یکی از نوجوانان تیم به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شد و اسامی۶ نفر از این بازیکنان نیز بر روی سایت فدراسیون والیبال قرار دارد تا در انتخابات بعدی، به عنوان اعضای تیم ملی انتخاب شوند.

بر اساس آمارها حدود ۶ هزار نفر از پیروان آیین زرتشت در شهرستان های تفت، یزد، میبد و اردکان استان یزد زندگی می کنند و بزرگترین زیارتگاه جهانی پیروان این آیین به نام « چک چک» در شهرستان اردکان قرار دارد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون۴۸ هیات ورزشی استانی و ۴۰۰ هیات ورزشی شهرستانی   و ۶۲ هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha