هفته تربیت‌بدنی فرصت مناسبی برای توسعه ورزش است

قم- ایرنا- استاندار قم با صدور پیامی ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی و ورزش، گفت: هفته تربیت‌بدنی و ورزش فرصت مناسبی برای توسعه و نهادینه‌سازی فرهنگ ورزش میان گروه‌های مختلف سنی است.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی استانداری قم، در پیام بهرام سرمست آمده است: «۲۶ مهر تا دوم آبان» به‌عنوان هفته تربیت‌بدنی و ورزش نام‌گذاری شده است؛ ورزش در طول تاریخ بشر و به‌عنوان عامل نشاط، تندرستی و سلامتی همواره حائز اهمیت بوده است.

پیام حاکی است: مقوله ورزش به‌عنوان یک پدیده سرشار از آثار و فواید سودمند در دین مبین اسلام نیز مورد توجه ویژه قرار داشته و در احادیث و روایات متعددی بر ضرورت اهتمام انسان به تربیت و نیرومندسازی جسم و روان با پرداختن به فعالیت‌های ورزشی و پرهیز از کسالت و کم‌تحرکی توصیه شده است.

پیام ادامه یافته است: امروزه و با گسترش زندگی‌های ماشینی به‌ویژه در دوران خانه‌نشینی شیوع کرونا، ورزش و فعالیت‌های بدنی یکی از نیازهای اساسی در جهت پیشگیری از بیماری‌ها و ارتقای سلامتی و افزایش روحیه نشاط، شادابی و طراوت محسوب می‌شود و در این راستا هفته تربیت‌بدنی و ورزش فرصت بسیار مغتنم و شایسته‌ای است که با بهره‌مندی از آن می‌توان زمینه را برای گسترش و نهادینه‌سازی بیش از پیش فرهنگ ورزش در جامعه و ترغیب و تشویق گروه‌های مختلف سنی به‌ویژه سالمندان و بانوان به انجام فعالیت‌های منظم و مستمر ورزشی فراهم ساخت.

استاندار قم در پایان این پیام، فرارسیدن هفته تربیت‌بدنی و ورزش را به عموم ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش و همه کسانی که سهمی را در توسعه، ترویج و تعالی ورزش استان قم دارند تبریک عرض نموده و توفیق و سربلندی روزافزون تلاش گران این عرصه را از درگاه ایزد منان مسالت کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha