۸۰ برنامه فرهنگی، ورزشی به مناسب هفته تربیت بدنی در میبد برگزار می‌شود

یزد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان میبد از اجرای ۸۰ برنامه فرهنگی و ورزشی شامل مسابقه های ورزشی ، جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در سطح شهرستان خبر داد.

محمد رضا زارع بیدکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش (۲۶ مهر تا دوم آبان) افزود: برنامه‌های یاد شده به همراه مراسم‌های تجلیل و غباررویی گلزار شهدا و بازدید با همکاری هیات‌های ورزشی ، همکاران ، بخشداران و دهیاران برگزار می‌شود.

وی از هیاتهای ورزشی و همچنین مسئولان شهرستان به ویژه فرماندار و امام جمعه شهرستان ، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی  و مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد که در اجرای برنامه‌های مختلف ورزشی و ساخت و ساز پروژه‌های  ورزشی حمایت کردند ، قدردانی کرد.

رییس اداره ورزش و جوانان میبد  در ادامه با ارایه گزارشی از آمار باشگاه‌ها و ظرفیت‌های ورزشی شهرستان به  ۲۵ هیات ورزشی فعال و ۱۸ باشگاه ورزشی در سطح شهرستان اشاره و اظهار کرد : از ۱۸ باشگاه ورزشی  ۶ باشگاه اختصاصی و ویژه بانوان است و با این وجود بانوان در همه باشگاه‌های ورزشی شهرستان فعالیت دارند و ساعت‌هایی از فعالیت ورزشی ۱۲ باشگاه دیگر هم به آنها اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: از ۶ باشگاه ورزشی ویژه بانوان ، باشگاه اکتیو در شهرک شهدا ، مطهره برزگری در خانقاه ، شارستان در جاده سنتو جنب پمپ بنزین،  آدرنالین در خیابان معلم ، آسمان در ده آباد و بانوی ایرانی در محله یخدان واقع است.

زارع همچنین تعداد ورزشگاه سازمان یافته در سال ۹۸ را ۶ هزار ورزشکار برشمرد که با توجه به وضعیت شیوع کرونا هم اکنون سه هزار نفر ورزشکار سازمان یافته و بیمه در شهرستان فعال هستند و در مجموع  حدود ۱۰ هزار ورزشکار در سطح شهرستان فعالیت دارند.

این مسئول همچنین به افتخارهای  کسب شده توسط رضا شبانی ورزشکار عضو ملی تیم ملی رشته تیر و کمان از میبد ، همچنین ورزشکار دعوت شده به  اردوی تیم ملی از میان ورزشکاران رشته ورزش باستانی شهرستان و هفت مقام کسب شده در رشته تکواندو توسط ورزشکاران میبد در مسابقات بین المللی شامل یک طلا ، ۲ نقره و چهار برنز نیز اشاره کرد.

وی برگزاری مسابقه های تیراندازی با تفنگ ، فوتبال ، کاراته ، والیبال ، دارت ، طناب کشی و برگزاری ورزشهای پهلوانی ، ورش صبحگاهی و همایش دوچرخه سواری در هفته تربیت بدنی را یادآور شد.

کارشناس ورزش بانوان میبد نیز به اجرای مسابقه‌های ورزشی دارت خانوادگی  و ایستگاهی آمادگی جسمی بانوان در حسینیه اعظم شاه جهان آباد و  جشنواره ورزشهای روستایی به همراه برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در مدرسه ام البنین رکن آباد اشاره کرد که در هفته تربیت بدنی در حوزه ورزش بانوان برگزار می شود.

نرگس بیغرض اردکانی همچنین برگزاری جشنواره ورزش‌های بومی محلی در سالن شهدای ندوشن و کارگاه آموزشی آشنایی با روانشناسی ورزشی درحوزه ورزش بانوان را نیز یادآور شد که در این هفته برگزار می‌گردد.

وی به مسابقه‌های ویژه سادات و مسابقات ورزشی دانش آموزی نیز اشاره کرد که برگزار شده‌است.

میبد شامل سه بخش مرکزی ، بفروییه و ندوشن است و مرکز این شهرستان ۱۰۶ نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha