تهران میزبان پیکارهای کشتی پهلوانی قهرمانی کشور

تهران - ایرنا - رقابت‌های کشتی پهلوانی بزرگسالان قهرمانی کشور و تعیین پهلوان برتر و صاحب بازوبند پهلوانی کشور در تهران و در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد. 

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، این رقابت‌ها با گرامیداشت یاد شهدا به عنوان پهلوانان حقیقی، یادواره «پهلوان شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی» روزهای جمعه ۳۰ مهر تا یکشنبه ۲ آبان ماه ۱۴۰۰ در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

بر همین اساس این مسابقات در اوزان ۵۵ تا ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰ و به اضافه یکصد کیلوگرم بدون ارفاق وزن میان ورزشکاران متولد ۱۱ دی ماه ۱۳۸۱ و بزرگتر برگزار خواهد شد و کشتی‌گیران متولد ۱۱ دی ماه ۱۳۸۰ تا ۱۰ دی ماه ۱۳۸۲ با رضایت نامه محضری ولی و گواهی پزشکی می‌توانند، شرکت کنند.

به نفرات اول تا سوم این مسابقات حکم، مدال قهرمانی و جوائز نقدی اهداء خواهد شد و نفر اول سنگین وزن و صاحب بازوبند مبلغ سی میلیون تومان، نفر دوم سنگین وزن مبلغ بیست میلیون تومان و نفرات سوم سنگین وزن هر کدام مبلغ ده میلیون تومان پاداش دریافت خواهد کرد. در بقیه اوزان به نفرات اول مبلغ پنج میلیون تومان، نفرات دوم مبلغ سه میلیون تومان و نفرات سوم مبلغ یک میلیون تومان پاداش پرداخت می گردد و به تیم‌های اول تا سوم این مسابقات کاپ قهرمانی اهدا خواهد شد.

برگزاری مسابقات وزن به اضافه یکصد کیلوگرم به منظور تعیین پهلوان برتر و صاحب بازوبند پهلوانی کشور در سال ۱۴۰۰ به صورت آزاد برگزار می‌شود. بر همین اساس به لحاظ تعداد کشتی‌گیران شرکت کننده از استان‌ها در این وزن محدودیتی وجود نخواهد داشت و علاقمندان شرکت در این رقابت‌ها با ارائه معرفی نامه رسمی از سوی هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان‌ها می‌توانند در این پیکارها حضور داشته باشند.

آخرین دوره پیکارهای کشتی پهلوانی قهرمانی کشور ۹ دی ماه سال ۱۳۹۸ برگزار شد و این پیکارها به دلیل شیوع ویروس کرونا سال گذشته لغو شد. در سال ۹۸ جابر صادق‌زاده برای ششمین مرتبه صاحب بازوبند پهلوانی کشور شد. او پیش از این در سال‌های ۹۱، ۹۴، ۹۵، ۹۶ و ۹۷  نیز پهلوان ایران شده بود و با کسب ششمین بازوبند پهلوانی، صاحب لقب پهلوان باشی شد.

هر کشتی‌گیری که بتواند در رقابت‌های سنگین وزن پهلوانی کشور، ۶ مرتبه صاحب بازوبند پهلوانی شود، لقب پهلوان باشی را به او می‌دهند.

پیش از این زنده یاد علیرضا سلیمانی با کسب ۶ عنوان قهرمانی پهلوانی کشور تنها پهلوان باشی کشور بود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha