سهرابیان: برای رسیدن قایق‌های خارجی به فدراسیون باید جشن بگیریم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون قایقرانی با اعلام این خبر که قایق‌های خریداری شده از خارج در حال رسیدن به فدراسیون هستند، گفت: برای تحویل و رسیدن این قایق‌ها به ایران مشکلات زیادی داشتیم و باید برای رسیدن آن جشن بگیرم.

«علیرضا سهرابیان» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه فدراسیون برای بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو برنامه ویژه در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: از جمله فدراسیون‌هایی هستیم که هم ورزشکاران المپیکی و هم ورزشکاران پارالمپیکی را پوشش خواهیم داد. در توکیو نیز ورزشکاران ما به هر ۲ تورنمنت بزررگ اعزام شدند و عملکرد خوبی از خود به جای گذاشتند. البته  در یکسال آینده ورزشکاران ما باید در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی حضور پیدا کنند و موفقیت در این تورنمنت‌ها نیاز به برنامه‌ریزی بلند مدت و مستمر دارد. 

رییس فدراسیون در تشریح این برنامه ریزی‌ها گفت: اردوهای تیم ملی و برنامه لیگ به صورت منظم پیگیری خواهد شد و اکنون نیز اردو تیم رویینگ در بخش زنان و مردان در رده‌های مختلف سنی در حال برگزاری است. قرار است ورزشکاران ما پس از انتخابی تیم ملی و ثبت رکوردهای مناسب به مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند اعزام شوند تا در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشته باشند. البته شرط اعزام به این رقابت‌ها رسیدن به رکورد مورد نظر فدراسیون و کادر فنی است. اگر قایقرانی نتواند به رکورد مورد نظر برسد اعزامی صورت نخواهد گرفت. یکی از مشکلاتی که ما با آن درگیر هستیم این است که زمان و برنامه‌های این مسابقات از سوی تایلند دیر به ما اعلام و این موجب شده تا برنامه‌ها فشرده باشد. 

سهرابیان با بیان اینکه فدراسیون قبل اعزام به المپیک با مشکلاتی مانند دیر رسیدن قایق‌های خریداری شده، روبرو بوده است، گفت: ما تلاش زیادی کردیم تا المپین‌ها با بهترین وسایل تمرین کنند اما مشکلات مسیر خرید قایق و تحویل آن ورزشکاران ما را از تمرین با این قایق‌ها محروم کرد. تلاش‌های زیادی برای تحویل این قایق‌ها انجام شده و ما بالاخره موفق شدیم که آنان را به فدراسیون برسانیم. روز دوشنبه این قایق‌ها به فدراسیون می‌رسند و ما برای این اتفاق جشن می‌گیریم. 

وی در ارزیابی عملکرد چهار ورزشکار قایقرانی در المپیک و پارالمپیک گفت: آنان تمام تلاش خوود را انجام دادند و از عملکردشان راضی هستیم؛ برای نتیجه گرفتن باید شرایط را هم نگاه کرد، در برخی از مسابقات شرایط آب و هوایی موجب افت رکورد شد. 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha