طرح قرنطینه هوشمند از سوم آبان در سراسر استان فارس اجرا می‌شود

شیراز - ایرنا- استاندار فارس با تاکید بر لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استقبال شهروندان از واکسیناسیون اعلام کرد : طرح قرنطینه هوشمند از تاریخ دوشنبه سوم آبان ماه در سراسر استان فارس اجرا می‌شود.

محمد هادی ایمانیه روز سه شنبه در نود و هفتمین جلسه ستاد استانی  مدیریت کرونا با تاکید بر اهمیت واکسیناسیون در کنترل شیوع کرونا، عنوان کرد: عموم مردم اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان و افرادی که مشمول دریافت واکسن هستند و تاکنون اقدام نکرده‌اند باید هر چه سریع تر به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

در این جلسه همچنین اعلام شد : به دستور استاندار فارس، طرح قرنطینه هوشمند از تاریخ دوشنبه سوم آبان ماه در سراسر استان اجرا می‌شود.

 ایمانیه بیان کرد: بر اساس این طرح کارمندان همه بخش‌ها از جمله ادارات، نهادها، بانک‌ها، صاحبان کسب و کارهای مختلف و بخش حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی حتما باید تزریق واکسن را انجام داده باشند.

به گفته وی مسافرینی که قصد استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برای سفر دارند تنها در صورت تزریق واکسن یا ارائه تست منفی تشخیص کرونا(PCR) می‌توانند از اتوبوس، قطار یا هواپیما استفاده کنند.

استاندار فارس یادآور شد: طبق مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هر نوع صدور و تمدید مجوز در حوزه فعالیت‌های مختلف منوط به تزریق واکسن است.

به دستور نماینده عالی دولت در استان فارس، همه ادارات و نهادها مکلف به همکاری برای نظارت و اجرای کامل طرح قرنطینه هوشمند و برخورد با متخلفین بر اساس مقررات و ضوابط هستند.

استاندار فارس همچنین از مسئولان دانشگاه‌های سراسر استان خواست اقدامات لازم را برای تکمیل واکسیناسیون دانشجویان انجام دهند.

 ایمانیه عنوان کرد: با تصویب ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همه شهرداری های استان موظف هستند در بخش‌های مختلف حمل و نقل شهری  به اجرای طرح قرنطینه هوشمند پرداخته و واکسیناسیون رانندگان را کامل کنند.

 تداوم طرح شهید سپهبد سلیمانی در دو موضوع واکسیناسیون و قرنطینه هوشمند از دیگر مصوبات این جلسه بود.

استاندار فارس اظهار کرد: با توجه به احتمال وقوع پیک ششم کرونا دانشگاه‌های علوم پزشکی استان باید همه امکانات، تجهیزات و تجربیات خود را برای مقابله و پیشگیری به کار گیرند.

استاندار فارس همچنین درباره بازگشایی مدارس نیز تاکید کرد: این امر مشروط به رعایت کامل پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌ها و قوانین توسط دانشگاه علوم پزشکی است.

اطلاع‌رسانی صحیح با استفاده از ظرفیت صدا و سیما، رسانه‌ها، فضای مجازی و... نیز از دیگر نکات مورد تاکید رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha