فرهنگ کمک نکردن به متکدیان حرفه ای باید در جامعه نهادینه شود

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به اینکه حضور متکدیان در سطح شهر آرامش روحی و روانی شهروندان را سلب می کند، گفت: فرهنگ کمک نکردن به متکدیان حرفه ای باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، الیاس فتاحی روز چهارشنبه در نشست ساماندهی متکدیان استان اظهار داشت: حضور متکدیان در سطح شهر آرامش روحی و روانی شهروندان را سلب می‌کند از این رو همه ما برای ساماندهی این گروه وظیفه داریم.

وی افزود: ساماندهی متکدیان شهر ایلام برعهده یک دستگاه یا نهاد اجرایی خاص نیست و می طلبد تمامی ادارات و دستگاه های مربوطه در راستای ساماندهی این افراد اهتمام داشته باشند.

معاون استاندار ایلام، نقش رسانه و فضای مجازی را در کاهش تعداد متکدیان بسیار تعیین کننده عنوان کرد و افزود: امروز تکدی گری به یک شغل تبدیل شده که در راستا باید همه با آگاهی بخشی به جامعه و شفاف سازی، فرهنگ کمک نکردن به متکدیان حرفه ای را در جامعه اشاعه دهیم.

فتاحی با اعلام اینکه هم اکنون ۸۳ متکدی در شهر ایلام وجود دارد، یادآور شد: با هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها ساماندهی این تعداد متکدی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: تمامی فرمانداران باید نشست های ساماندهی متکدیان را بصورت منظم برگزار کرده و اقدامات و دستاوردهای این حوزه را تشریح کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام خواستار تشکیل کارگروه مشترک ساماندهی متکدیان شد و گفت: در این کارگروه وظیفه هر دستگاه و نهاد در ارتباط با ساماندهی متکدیان مشخص شود.

فتاحی از مدیر کل بیمه سلامت ایلام نیز خواست: اقدامات لازم را برای تحت پوشش قرار دادن متکدیان و صدور دفترچه برای این افراد در سریعترین زمان انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha