نماینده مجلس: اولویت دیوان محاسبات، پیشگیری از تخلف باشد

شیراز-ایرنا-نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت دیوان محاسبات در وظایف نظارتی خود،بر پیشگیری از ارتکاب جرم متمرکز شود.

بنا بر گزارش روز پنجشنبه دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، ابراهیم عزیزی در آیین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دیوان محاسبات استان فارس با تقدیر از زحمات دکتر مبینی مدیرکل سابق این سازمان اظهار داشت: فلسفه این جابجایی ها ایجاد تغییر و تحولات رو به جلو در یک سازمان است.

او با بیان اینکه دیوان محاسبات یکی از ارکان مهم مجلس شورای اسلامی است، افزود: این رکن برای همکاری، راهگشایی و ایجاد یک بستر قانونی برای پیشرفت کشور به عنوان مهم ترین رکن دیده می شود.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه نظارت بر اجرای دقیق و صحیح قانون بر عهده دیوان است، انتظار مجلس نیز از دیوان نظارت جدی در این حوزه است.

او با بیان اینکه امر مهم پیشگیری و پرهیز از مچ گیری را باید دیوان مد نظر قرار دهد، افزود:  پیشگیری به مراتب بهتر از مچ گیری است لذا نباید اجازه داد مسیری غلط شکل بگیرد و بعد محبور به مچ گیری شد.

عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود توجه ویژه به امر مهم سرمایه‌گذاری از سوی دیوان را بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به بودجه کشور که بخش اعظم آن به حقوق و دستمزد اختصاص دارد، نمی توان به بودجه دولتی در تکمیل پروژه ها و توسعه کشور تکیه کرد.

این نماینده مجلس افزود: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مدیران قانون مدار که دلسوزانه در خدمت مردم هستند، یک امر مهم است که دیوان باید بدان توجه جدی کند تا از این ظرفیت ها برای عمران و آبادانی کشور استفاده کرد.

او مقابله با فساد سازمان یافته را از دیگر وظایف دیوان محاسبات عنوان کرد و گفت: بازگشت منابع درامدی به استان فارس در حوزه اماکن میراثی، بانک ها، مالیات و... نیز یک مسئله مهم است که از دیوان انتظار می رود این موضوع مهم را نیز مدنظر قرار دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha