طرح گازرسانی به ۷ روستای فریدونشهر همزمان با دهه فجر افتتاح می‌شود

اصفهان-ایرنا- نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح گازرسانی به هفت روستایی بخش "موگویی" فریدونشهر همزمان با ۲۲ بهمن امسال به بهره‌برداری می‌رسد و مردم این منطقه محروم و صعب‌العبور از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

حسین محمدصالحی، روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان‌اینکه حدود ۱۳ کیلومتر از اجرای خط اصلی این طرح باقی مانده است، افزود: بارش‌های روزهای آینده در منطقه نیز در راه اجرای عملیات گازرسانی به این روستاها وقفه‌ای ایجاد نخواهد کرد.

وی ادامه داد: البته سرمای زودرس در فریدونشهر وجود دارد اما با پیش بینی هوای سرد و بارش‌های روزهای آینده، بصورت خوشبینانه ایام دهه فجر را برای افتتاح این طرح در نظر گرفته‌ایم.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس اظهار داشت: بعضی مواقع اجرای طرح‌های عمرانی بدلیل کمبود اعتبار به تعویق می‌افتد و ابلاغ اعتبارات و رد و بدل شدن موافقتنامه‌ها و موانع ادارای موجب تعویق بهره‌برداری از طرح‌ها می‌شود.
  وی خاطرنشان کرد: هر سال پایان تیر بعنوان پایان زمان اختصاص اعتبارات در نظر گرفته می‌شد که این زمان از سال گذشته به بیستم مهر منتقل شد و این تغییر زمان در ابلاغ به موقع اعتبارات مناطق سردسیری مانند فریدونشهر موثر است.

به گفته وی، با این اتفاق، کارهای عمرانی از اول بهار شروع می‌شود و فرصت جذب اعتبارات تا بیستم مهر ادامه دارد و اعتبارات نیز برگشت نمی‌خورد و مردم مناطق محروم ضرر و زیانی متحمل نخواهند شد.

محمدصالحی با بیان‌اینکه مناطق محروم، سردسیر و صعب‌العبور باید در اولویت گازرسانی قرار داشته باشند، افزود: اولویت گازرسانی به پیشکوه بختیاری در شهرستان فریدونشهر است.

وی با بیان‌اینکه در سال‌های گذشته توجه چندانی به مناطق محروم نشده است، تاکید کرد: حدود ۶۰ روستا در مناطق پیشکوه و پشتکوه وجود دارد که جاده آنها در فصل زمستان مسدود می‌شود و امکان رفت و آمد و حمل نفت با نفتکش یا انتقال کپسول گاز به این مناطق وجود ندارد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با تلاش مسوولان شرکت گاز استان اصفهان، نعمت گازرسانی به این مناطق محروم در حال تحقق است 

وی خاطرنشان کرد: قول انجام طرح‌های مطالعاتی گازرسانی سایر روستاها را هم به مردم می‌دهیم و مذاکراتی را نیز با وزیر نفت انجام خواهیم داد تا اینگونه روستاها در اولویت طرح‌های گازرسانی قرار گیرند. 

محمدصالحی تصریح کرد: اگر این منطقه که از مهمترین مناطق استان اصفهان از نظر شدت سرما، صعب العبور بودن و محرومیت محسوب می‌شود، در سال‌های گذشته در اولویت کارهای عمرانی قرار گرفته بود باید چندین سال پیش از نعمت گاز برخوردار می‌شد.

به گزارش ایرنا، عملیات گازرسانی به هفت روستای بخش موگویی  شهرستان فریدونشهر، امروز شنبه با اجرای ۱۳ کیلومتر خط تغذیه ۶ اینچی و نصب ایستگاه "تی بی اس" توسط واحد اجرایی طرح‌های شرکت گاز استان اصفهان آغاز شد.

شهرستان فریدونشهر با ۳۶ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری غرب استان اصفهان و در بلندترین نقطه استان دارد.

 مناطق سخت‌گذر و کم‌ برخوردار "پیشکوه" و "پشتکوه" با جمعیت ۶ هزار نفر در این شهرستان قرار دارند.

دولت امسال ۵۴۰ میلیارد ‌ریال برای توسعه عمرانی و تکمیل حدود یکصد پروژه‌ نیمه‌تمام این شهرستان اختصاص داده است.‌

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha