فرمانده سپاه: ولایت تنها نخواهد ماند

تبریز- ایرنا- فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حوادث غم‌انگیز تاریخ صدر اسلام فقط یک بار اتفاق افتاده است و ولایت تنها نخواهد ماند، بر این اساس اکنون نیز از پا نمی‌نشینیم و در رکاب ولایت جانفشانی می‌کنیم، اکنون در سایه مجاهدت های شهیدان، گردنه آخریم و به قله نزدیک شده ایم.

سرتیپ پاسدار حسین سلامی عصر پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه عاشورا در تبریز، اظهار کرد: باید مسیر باقی مانده را با وحدت و همدلی طی کنیم و این راز موفقیت است که نوید الهی نیز همین می باشد.
وی همچنین گفت: همواره ملت ایران باطل کننده فشار دشمن است و این اتفاق موجب شده که در میدان های مختلف دشمن در حال فرار باشد چون دشمن نمی تواند هزینه هایش را تبدیل به فایده کند.
وی ادامه داد: بر این اساس است که از میدان های مختلف فرار می کند و از طرفی از خود نیز انتقاد دارد و نمی تواند مسائل داخلی اش را حل کند و در واقع مقابل انقلاب به واقع عاجز شده است.
وی یادآور شد: چون انقلاب به مردم اتصال دارد و مردم نیز با رهبرشان میثاق بستند این عهد و پیمان از تعالیم اسلام است، اسلام روح متعالی پرورش می دهد و بر این اساس مومنان خود را بالاتر از دشمن می‌بینند و هیچ وقت با این روحیه شکست نمی خورند.
وی تاکید کرد: در حقیقت دردهای جهان با اسلام درمان می‌شود حتی کرونا نیز با اسلام درمان شد وقتی ایثار وارد میدان درمان شد انفاق در جامعه جاری می‌شود و دردهای همه درمان می شود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن شفا و رحمت قرار داده است، حدود الهی شریعت شفا بخشی و آرامش را در باطن خود دارد.
وی ادامه داد: دشمن می خواست همه این اعتقادات را از ما بگیرد اما ما یاد گرفتیم که رهبر خود را تنها نگذاریم.

وی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد حوادث غم انگیز در تاریخ صدر اسلام تکرار شود، گفت: تاکنون نیز این حوادث یعنی تنهایی امام علی(ع) در کوفه، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) فقط یکبار اتفاق افتاده است و در مورد ولی فقیه زمان هرگز این اتفاق تکرار نخواهد شد.
 سردار سلامی همچنین با اشاره به اینکه روحیه جهادی سردار خرم استاندار جدید آذربایجان شرقی ویژگی اصلی اوست، افزود: وی از همرزمان شهید باکری، یاغچیان، شفیع زاده و دیگر شهدا بوده و شخصیت وی هزینه‌ای از فداکاری ها و شجاعت هاست.
وی ادامه داد: اسارت در شام و ماندن در عهد و پیمان مستحکم بودن قلب می خواهد و چیز مهمی است که سردار خرم از عهده آن برآمده است. 
وی با اشاره به ویژگی های یک مسئول گفت: شرح صدر از صفات اولیای الهی است که باید مسئولان داشته باشند، قدرت بخشندگی هم جزو این ویژگی هاست که فرماندهان نیز باید این صفات را داشته باشند و در مقابل مردم خاضع باشند. 
وی یادآور شد: ما اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید در میان مردم جاری شویم و در میان آن ها امنیت، هدایت و مهربانی را لمس کنیم که البته فلسفه وجودی ما فدا شدن در راه اهداف مردم است چون جلوه های مادی هرگز باقی نمی ماند و دنیا فانی است.
فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: توصیه می کنم با نزدیکی به مردم از حرارت مهربانی صورت مردم دور نشوید، دست‌های مردم را بفشارید و دست مردم را ببوسید و همچنان که امام راحل فرمودند: به آن بوسه افتخار کنید.
وی گفت: ما خیلی قدرت و شوکت برای حل مسائل داریم باید به جنگ مشکلات برویم البته با خود مردم باید به جنگ این مشکلات رفت.

فرمانده سپاه: ولایت تنها نخواهد ماند
مراسم تودیع و معارفه فرماندهان فعلی و سابق سپاه عاشورا با حضور فرمانده سپاه پاسداران در تبریز 

فلسفه انقلاب اسلامی حراست از مستضعفین است

سردار سلامی خاطرنشان کرد: فلسفه انقلاب ما حراست از مستضعفین است و الحمدلله با همدلی عمیقی که در استان آذربایجان شرقی وجود دارد ملت از محبت خادمان بزرگ برخوردار است.
فرمانده سپاه پاسداران همچنین گفت: از صمیم قلب به مردم علاقه دارم و به آنها عشق می ورزم.

سردار سلامی اظهار کرد: آذربایجان همواره به یک شخصیت بزرگ و مجاهد شهید فی سبیل الله فرمانده رشید شخصیت جاودان و ستاره پر نور در سپهر افتخارات عالم اسلام افتخار می‌کند، نام مبارک آن برای ملت ایران همراه با اقتدار، امنیت و یک تاریخ سربلندی بوده، تاریخی که در گذشته نمی ماند و برای آینده هم رفعت می بخشد، آن سردار نامدار ما شهید مهدی باکری به همراه هزاران شهید این دیار است.

وی افزود: شهیدان از خانه هایشان هجرت کردند و آن را مقدمه قرآن قرار دادند گاهی مرگ در هجرت اجر عظیمی دارد که شهادت است مردم این سرزمین واقعاً به فداکاری و استقبال از شهادت شهره هستند.

وی تاکید کرد: بهترین ویژگی مردمان دیار آذربایجان عشق استثنایی به ولایت است عشق به امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) نقطه مرکزی عشق و محبت مردمان این سرزمین است.
سردار سلامی ادامه داد: غیرتی که در مردم آذربایجان وجود دارد و وفاداری به ولایت و فداکاری به وطن و حضور و پیشتازی و پیشگام بودن در میدان های انقلاب می باشد که از روحیه عشق به حضرت ابوالفضل (ع) الهام گرفته شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه خانواده‌های شهدا نیز نیازمند حضور در کنار فرزندان و دلبندان خود بودند، گفت: اما این خانواده ها فرزندان خود را به میدان عاشورا و جنگ تقدیم کردند و به شهادت شان صبر می کنند، صبر از ویژگی های پیامبر اکرم (ص) بوده و خداوند هم به این موضوع امر می کند.
وی همچنین گفت: موقعیت آذربایجان شرقی نیز در جغرافیای کشور ما بسیار برجسته است که در واقع در راس ایران قرار دارد؛ مردمی دارد که عادت دارند دشمنان را ناکام بگذارند و ناامید کنند این از ویژگی های مردمان این سرزمین است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران الگو گرفته از نهضت عاشورا است، پس از پیروزی انقلاب و مقابله با توطئه‌های دشمنان برای به زانو درآوردن این انقلاب، با تحمیل جنگی هشت ساله، بیرق و پرچم این انقلاب در ابعاد جهانی بر دوش مقام معظم رهبری قرار گرفت و ایشان نیز به پشتوانه وفاداری ملت ایران فراز و نشیب‌های بسیاری را تا به امروز پشت سر گذاشته‌اند و رویای شکست انقلاب از سوی مستکبران را با ضمیمه کردن نصرت الهی به جهاد فی‌سبیل‌الله مردم ایران ناکام گذاشته‌اند زیرا که در عرصه اقتصادی تمام مسیرهای ارتباطی را حتی برای خرید دارو و غذا بسته بودند.


عملیات روانی گسترده دشمن اعتماد مردم به ولی و امام  را نشانه رفته بود
سردار سلامی گفت: در کنار آن فشار سیاسی بی‌سابقه‌ای به کشورمان وارد کرده و سعی کردند با عملیات روانی گسترده اعتماد مردم به ولی و امام خود را تحت تأثیر قرار دهد زیرا نفوذ کلام ایشان تسخیرکننده‌ترین ابزار قلوب، مرزها و جوامع است.

وی افزود: در عرصه شبیخون فرهنگی نیز دشمنان تمام توان خود را به کار گرفتند تا نفوذ انقلاب اسلامی را در منطقه و جهان کمرنگ کنند غافل از اینکه این نفوذ و حضور فیزیکی نیست بلکه اندیشه انقلاب اسلامی است که در اذهان، افکار و قلوب ریشه گسترانده شده است و دشمن به خاطر ترس و واهمه از این نفوذ گاه تلاش می‌کرد تا با القای قریب‌الوقوع بودن یک برخورد نظامی و جنگ، مردم را از این نظام دلسرد کند اما نفوذ کلام و اثرگذاری رهبری آنها را در این مسیر نیز ناکام گذاشت.

سردار سلامی گفت:‌ همین امر باعث شد تا دشمنان با جنگ‌های منطقه‌ای و حضور در پیرامون ایران بزرگ، مستقیم وارد مقابله با این نظام شوند که این توطئه نیز با نصرت الهی ره به جایی نبرد و اینکه ملت ایران اسلامی، شأن نزول نصرت یافته‌اند، جای تأمل دارد و همین امر موجب تضعیف دشمن و ناامیدی آنان از رخنه بر این نظام و مایوس کردن مردم شد و در حالی که تمام نگاه‌ها و دوربین‌ها به سمت ضعف و ناامیدی ملت ایران متمرکز شده، ملت ایران این جریان را معکوس کرده و اکنون دشمنی که نه در تحریم است و نه در فشار جهانی، در حال فرار است و توان حل مشکلات خود را ندارد و در مقابل این نظام و انقلاب و ملت به زانو درآمده است.

وی اظهار کرد: اینها تنها به واسطه گره خوردن این ملت و نظام با اسلام است چرا که گذشت و فداکاری برای یکدیگر از اسلام درس گرفته می‌شود.

در این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی‌زاده به عنوان فرمانده جدید سپاه عاشورا آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات سردار عابدین خرم فرمانده سابق قدردانی شد.

پیش از این سردار خُرم با حکم وزیر کشور به عنوان استاندار آذربایجان شرقی معرفی شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی، جانشینی و معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا بخشی از سوابق سردار عباسقلی‌زاده است.

سردار عباسقلی‌زاده متولد شهرستان آذرشهر و از همرزمان شهید مهدی باکری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha