سفیر ایران در مالزی برتوسعه همکاری ایرنا و  برناما تاکید کرد

تهران - ایرنا - علی اصغر محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور روز سه شنبه در دیدار با سناتور داتوک راس ادیبا راضی، رئیس خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) با وی راه های توسعه همکاری های این خبرگزاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش دریافتی از سفارت ایران در کوالالامپور، در این دیدار که در محل برناما انجام گرفت، زمینه های همکاری های علمی و فرهنگی از جمله پیشرفت های پزشکی و دارویی میان ایران و مالزی مورد گفت وگو قرار گرفت .

سناتور داتوک راس ادیبا راضی رییس برناما در این دیدار با ابراز خرسندی از سطح همکاری های مشترک میان برناما و ایرنا، علاقه مندی طرف مالزیایی را در گسترش همکاری های خبری؛ تولید و اجرای برنامه های مشترک از جمله برگزاری گالری های مجازی هنری و گردشگری را مورد تاکید و توجه قرار داد.
در ضمن سفیر ایران در جریان مصاحبه ای که در خلال این دیدار با برناما انجام داد، با اشاره به تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا علیه ملت ایران که موجب تلفات ناگوار  انسانی بخصوص در شرایط کرونایی شده است؛ گزارشی از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در تولید واکسن کرونا ارایه و نیز بر آمادگی کشورمان برای همکاری با مالزی در تولید انواع واکسن ها تاکید کرد.
همکاری های ایرنا و برناما سال ها است که در قالب دوجانبه با امضای قراردادهای رسمی و همچنین چند جانبه در قالب سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا)، سازمان خبرگزاری غیرمتعهدها (ناناپ) و همچنین سازمان خبرگزاری اسلامی (ایینا) ادامه دارد.
آخرین قرارداد همکاری دوجانبه میان این دو خبرگزاری در ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۵ در تهران امضاء شد تا همکاری های دو جانبه در بخش خبر، فنی، عکس، فیلم و ... میان آنها افزایش یابد.
اما نخستین تبادل توافقنامه همکاری حرفه ای بین این دو خبرگزاری مهم غرب و جنوب شرق آسیا مربوط به سال ۱۳۶۲ خورشیدی است.
دفتر ایرنا در کوالالامپور پایتخت مالزی نیز سال ۱۳۶۹ گشایش یافت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha