امام‌جمعه:حل مشکلات بخش کالپوش میامی به اهتمام بیشتر مسئولان نیاز دارد

شاهرود - ایرنا - امام جمعه حسین آباد کالپوش از توابع شهرستان میامی گفت: مشکلات انباشته و دغدغه‌های مردم این منطقه در بخش های گوناگون به اهتمام بیشتر مسئولان محلی، استانی و کشوری نیاز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل بهرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به نهمین سفر ریاست جمهوری به استان سمنان در ۱۳ آبان جاری اشاره کرد و افزود: مشکلات مردم بخش کالپوش به شکل های مختلف به اطلاع مسئولان رسانده شده است، اما برنامه ریزی برای رفع آن ها با شنیدن درددل مردم و با حضور تصمیم گیران در این منطقه امکان دارد.

وی با بیان این که رسیدگی به مشکلات بخش کالپوش نیازمند هم افزایی مردم و مسئولان است اظهار داشت: بسیاری از روستاهای این منطقه بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود سد کالپوش در نزدیکی آن ها، هنوز از آب آشامیدنی برخوردار نبوده و با تانکر آبرسانی می شوند.
بهرامی گفت: دغدغه اصلی مردم این منطقه آبرسانی به روستاهاست که امیدواریم دولت سیزدهم برای تحقق آن اقدام کند.
امام جمعه حسین آباد کالپوش به رانش زمین روستای حسین آباد، بزرگترین روستای کالپوش در سال ۹۷ هم اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع به خانه های مردم خسارت وارد و بسیاری از اهالی را مجبور به ترک خانه هایشان کرد.
وی به اقدام های دولت برای تخصیص زمین برای ساخت خانه های جدید و تامین زیرساخت های مربوط هم اشاره کرد و افزود: مردم حسین آباد نیازمند توجه بیشتر مسئولان برای رفع مشکلات ناشی از رانش زمین هستند.

امام‌جمعه:حل مشکلات بخش کالپوش میامی به اهتمام بیشتر مسئولان نیاز دارد


بهرامی گفت: به دلیل رانش زمین و مشکلات اقتصادی به وجود آمده، مردم حسین‌آباد دغدغه‌های فراوانی دارند که باید این مشکلات یکی پس از دیگری با دستور مسئولان استانی و کشوری رفع شود.
امام جمعه حسین آباد کالپوش ارتقاء دفاتر نمایندگی ادارات این بخش را ضروری دانست و افزود: از ابتدای بخش شدن این منطقه هنوز برخی ادارات مستقل نشده اند و مردم برای مشکلات خود به مرکز شهرستان مراجعه می کنند.
وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی یکی از دغدغه های مهم است گفت: موضوع های مختلف اعتیاد جوانان و طلاق های زودهنگام مهمترین مشکلات در بین مردم است که نیازمند عزم جدی مسئولان حوزه های فرهنگی است.
بهرامی ادامه داد: با ایجاد اشتغال و راه اندازی کارگاه های زود بازده و اختصاص تسهیلات در این منطقه مهاجرت جوانان کاهش می یابد.
بخش کالپوش با یک شهر و ۱۱ روستا و جمعیتی  حدود ۲۰ هزار تن از جنوب به شهر میامی، شمال به جنگل گلستان و گالیکش ، از شرق به شهرستان های گرمه و جاجرم خراسان شمالی و از غرب به بخش بسطام و خوش ییلاق متصل است. 

این بخش دارای جاذبه های گردشگری مانند سد کالپوش ، غار ثوم و آبشار نام نیک و جنگل های دشت شاد و حسین آباد است. کالپوش از مناطق مهم تولیدات کشاورزی استان سمنان محسوب می‌شود.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha