بهسازی جاده ۱۲ کیلومتری "مرگ"، دغدغه مردم" اشترینان" بروجرد

بروجرد - ایرنا - جاده اشترینان به بروجرد با طول ۱۲ کیلومتر به دلیل نبود روشنایی و علائم ایمنی، نیمه نخست امسال موجب بروز ۲۰ فقره تصادف منجر به فوت شده است که مردم منطقه در آستانه سفر رییس جمهوری انتظار دارند اعتبار لازم برای ایمن‌سازی این مسیر اختصاص یابد.

به گزارش ایرنا بخش اشترینان قدمتی حدود ۱۰۰ سال دارد و سابقه تاسیس شهرداری آن به سال ۳۵ می رسد، اشترینان هم اکنون جزو مناطق اصلی شهرستان بروجرد محسوب می شود که ۴۵ هزار نفر جمعیت آن مراودات بسیاری از جمله اشتغال با شهر بروجرد دارند.

همچنین به دلیل پیوندهای فامیلی، انواع خرید، انجام امور اداری به دلیل نبود برخی ادارات در اشترینان، تردد اهالی این منطقه به شهر بروجرد تقریبا روزانه است و این در حالیست که جاده ۱۲ کیلومتری به مرکز شهرستان، به دلیل نبود ایمنی و حجم به نسبت بالای تردد خودرو آبستن حوادث رانندگی است به نحوی که به گفته سرپرست بخشداری، نیمه نخست امسال ۲۰ نفر در این مسیر به علت تصادف جان خود را از دست داده اند.

این جاده ۱۲ کیلومتری به دلیل بروز تصادفات فوتی و جرحی بالا، بین اهالی منطقه به جاده " مرگ" موسوم" و بهسازی و ایمن سازی آن یک مطالبه چند ساله است که اکنون به نزدیک شدن به سفر رییس جمهوری سیزدهم، دوباره قوت گرفته است.

۲۰ فوتی در جاده بروجرد به اشترینان از ابتدای امسال تاکنون

سرپرست بخشداری اشترینان گفت: جاده بروجرد به اشترینان به طول ۱۲ کیلومتر فاقد روشنایی، نیوجرسی و علایم هشداردهنده رانندگی است که ۶ ماه نخست امسال ۲۰ نفر جان خود را در حوادث رانندگی آن از دست داده اند.

حسن سروندی افزود: همچنین جاده اصلی اشترینان به سمت نهاوند در محدوده روستای "دهریز" حوزه استحفاظی لرستان، فاقد چهار خطه است و همواره شاهد حوادث دلخراش رانندگی در این مسیر هستیم که با تامین اعتبار رفع خواهد شد.

۳۳ دهیاری بخش اشترینان نیازمند اعتبار راهسازی

سرپرست بخشداری اشترینان همچنین گفت: تامین قیربرای آسفات معابر و جاده های روستایی ضروری است تا علاوه بر تامین جان مردم محلی، ظرفیت های بالای گردشگری این منطقه با برخورداری از راه دسترسی مناسب، به فرصتی برای اشتغال و درآمدزایی تبدیل شوند.

سروندی اضافه کرد: باتوجه به بارش های بسیار و ریزش برف و یخبندان در منطقه اشترینان، تخصیص اعتبار لازم برای ۳۳ دهیاری این منطقه در راستای آسفالت و بهسازی راه های روستایی یک ضرورت است چراکه در برخی موارد ارتباط روستاها با مرکز به دلیل مشکلات راه دسترسی قطع می شود. 

تبدیل اشترینان به شهرستان، خواسته مردم منطقه

مردم اشترینان اعتقاد دارند این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به شهر را دارد بنابراین از دولت درخواست می کنند مقدمات لازم برای ارتقای جغرافیای سیاسی اشترینان را فراهم نماید.

سرپرست بخشداری اشترینان گفت: شهرستان شدن، یکی از مهمترین مطالبات مردم بخش ۴۵ هزار نفری اشترینان از رییس جمهوری است.

سروندی افزود: بخش اشترینان با داشتن ۲ شهر اشترینان و ونایی، سه دهستان اشترینان، برده سره و گودرزی و ۳۸ روستا تمامی زیر ساخت ها را برای تبدیل شدن به شهرستان دارد.

وی با اشاره به اینکه اشترینان قدیمی ترین بخش استان لرستان است اظهار داشت: رفع غبار محرومیت از چهره این منطقه با شهرستان شدن زدوده می شود زیرا این مهم باعث رونق اقتصادی و ارتقای شاخص های فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

قرار است آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری و اعضای هیات دولت، در آینده نزدیک به لرستان سفر کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha