۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر خراسان جنوبی اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات با نرخ سود ۱۰ درصد به جامعه عشایر خراسان جنوبی اختصاص یافت.

مهدی عصمتی‌پور روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این اعتبار در قالب تسهیلات طرح زنجیره تولید گوشت قرمز و با هدف حمایت از عشایر استان برای جبران بخشی از خسارت‌های خشکسالی است.

وی افزود: این اعتبار به‌صورت تسهیلات با نرخ سود ۱۰ درصد و بازپرداخت یک ساله پرداخت می‌شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌های انجام شده، عشایر برای دریافت تسهیلات به ضامن کارمند نیاز ندارند و می‌توانند به‌صورت زنجیره‌ای تسهیلات دریافت کنند.

وی اظهار داشت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات باید به ادارات امور عشایر شهرستان‌ها مراجعه کنند.

عصمتی‌پور افزود: از آغاز سال جاری تاکنون ۶۹ میلیارد تومان تسهیلات یک ساله و پنج ساله به بیش از هزار و ۸۰۰ خانوار عشایر استان خراسان جنوبی پرداخت شده است.

خراسان جنوبی با ۱۱ شهرستان و حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، چهارمین استان عشایری کشور است و ۸۰ درصد عشایر استان در شهرستان‌های مرزی زیرکوه، درمیان، سربیشه و نهبندان سکونت دارند.

کاهش بارندگی در سال آبی گذشته و جاری و تداوم خشکسالی، زندگی و تولید جامعه عشایری خراسان جنوبی را تحت تاثیر قرار داده و آنان را در زمینه تامین آب و علوفه مورد نیاز دام خود با مشکلاتی مواجه کرده است.

با این وجود مسوولان استان با پشتیبانی دستگاه‌های ملی در ماه‌های اخیر اقدامات حمایتی را آغاز کردند که راه‌اندازی قرارگاه استانی آب، خرید تضمینی دام عشایر و پرداخت تسهیلات از جمله آنهاست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha