خدمات دهی به رانندگان در قزوین منوط به ارائه کارت واکسن است

قزوین- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: انجام هرگونه خدمات صدور و تمدید پروانه برای رانندگان حمل بار و مسافر درون شهری (وانت داران و تاکسیرانان) منوط به ارائه کارت واکسن است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل عرشیان روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه سهم ناوگان حمل و نقل عمومی در ابتلای شهروندان به ویروس کرونا درصد قابل ملاحظه‌ای است و متأسفانه تعدادی از رانندگان حمل بار و مسافر درون شهری و به ویژه تاکسیرانان به دلیل ارتباط روزانه و مستقیم با شهروندان جان خود را از دست داده‌اند، ارائه هرگونه خدمات به آنان منوط به انجام مراحل واکسیناسیون و داشتن کارت واکسن است.

وی اظهار داشت: همچنین با توجه به اینکه استان قزوین به عنوان مجری آزمایشی طرح مدیریت هوشمند کرونا انتخاب شده و واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل درون شهری (تاکسیرانان و وانت داران) هم جزیی از این طرح است، از رانندگان خواهشمندیم بدون داشتن کارت واکسن برای دریافت خدمات صدور و تمدید پروانه از سازمان خودداری کنند.

عرشیان تصریح کرد: آن دسته از رانندگانی که به هر دلیل کارت واکسن خود را به همراه ندارند، می‌توانند از طریق گوشی تلفن همراه و وارد کردن کد ملی در سامانه وزارت بهداشت، سوابق تزریق واکسن خود را دریافت کرده و به انتظامات سازمان تاکسیرانی ارائه کنند.

وی یادآور شد: بر اساس آمار، تاکنون بیش از ۸۵ درصد از رانندگان سازمان تاکسیرانی قزوین در مقابل بیماری کرونا واکسینه شده‌اند که امید است ۱۵ درصد باقی مانده نیز هر چه سریع‌تر برای دریافت واکسن اقدام کنند.

هم‌اکنون سه هزار و ۶۵۰ دستگاه تاکسی در قزوین با پنج هزار راننده و کمک راننده مشغول به فعالیت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha