۱۹ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 2193
کد خبر: 84536671
۰ نفر

برچسب‌ها

داراب رتبه اول تولید پرتقال را  در فارس دارد

شیراز- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داراب فارس گفت: این شهرستان با سطح زیر کشت ۹ هزار و ۹۵۶ هکتار و تولیدی بیش از ۱۳۷ هزار تن محصول، هم از نظر سطح زیر کاشت و هم از نظر میزان تولید پرتقال، رتبه اول را در استان فارس دارد.

 احمدرضا صالحی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برداشت این محصول در شهرستان داراب از اوایل آبان ماه با رقم ناول آغاز شد و تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده بسته به ارقام پرتقال، ادامه خواهد داشت.

مدیرجهاد کشاورزی داراب ادامه داد: شرایط مناسب آب و هوایی شهرستان سبب تولید محصول با کیفیت بالایی شده که علاوه بر بازارهای داخلی، مورد استقبال بازارهای خارج از کشور نیز قرار گرفته و سالانه بخشی از پرتقال داراب به خارج از کشور صادر می شود.
وی مهمترین ارقام پرتقال داراب را ناول، والنسیا و محلی عنوان کرد و افزود: پس از برداشت پرتقال از باغ های شهرستان به منظور عرضه مناسب به بازار، این محصول توسط ۱۰ واحد، فرآوری و بسته بندی می شود.

صالجی بیان کرد: به منظور تنظیم بازار و عرضه تدریجی پرتقال، قسمتی از این محصول پس از فرآوری در ۱۲ سردخانه با ظرفیت بیش از ۱۲ هزار و ۷۰۰  تن در بخش های مختلف شهرستان نگهداری و در زمان مناسب روانه بازار مصرف می شود.

داراب در جنوب شرقی فارس و ۲۲۵ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha