طرح پایلوت تقویت نور گذرگاه‌های عابرپیاده در شهر قزوین اجرا شد

قزوین- ایرنا- سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از اجرای پایلوت طرح تقویت نور گذرگاه‌های عابر پیاده در این شهر به منظور کاهش تصادفات درون‌شهری خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ شیما زرآبادی‌پور روز شنبه با اعلام این خبر افزود: طی سه سال اخیر تعدادی از عابران پیاده در تصادفات این شهر به علت دیده نشدن از سوی راننده وسیله نقلیه جان خود را از دست دادند که اهمیت این موضوع، معاونت ترافیک را بر آن داشت تا طرح تقویت نور گذرگاه‌های عابرپیاده در شهر را به صورت پایلوت به اجرا درآورد.

وی اظهار داشت: در این طرح، تقویت نور در گذرگاه عابر پیاده خیابان شهید بابایی حد فاصل مجتمع ناورن و سازمان ترافیک به صورت پایلوت اجرا شد به نحوی که نور گذرگاه از نور محیط بیشتر باشد و عابر پیاده هنگام عبور از آن دست‌کم از فاصله ۲۰۰ تا ۲۵۰ متری قابل مشاهده باشد.

این مسوول اضافه کرد: در طرح یاد شده صرفه‌جویی در مصرف برق نیز لحاظ شده؛ به طوری که با وجود روشنایی ۱۵ برابری در معبر پایلوت نسبت به روشنایی معمول محیطی، مصرف برق آن کمتر از موارد عادی است.

زرآبادی‌پور افزود: پس از اجرای این طرح آزمایشی، چنانچه نتایج بررسی اطلاعات به نفع تقویت نور باشد و طرح با موفقیت همراه شود، نقاط دیگری هم مشمول طرح خواهند شد.

شهر قزوین دارای سه منطقه شهرداری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha