تاسیس خانه صادرات فناوری‌های نرم از راه‌های جلوگیری از ایران هراسی است

تهران- ایرنا- رییس پارک ملی علوم وفناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: تاسیس خانه صادرات فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی یکی از راه‌های معرفی ایران و جلوگیری از ایران ‌هراسی است.

به گزارش روز شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، محمد حسین ایمانی خوشخو افزود: صنایع خلاق و فرهنگی و فناوری های نرم در ایران دارای ظرفیت های بیشماری است  که باعث اشتغال زایی و ثروت آفرینی می شود،  ازاین جهت نگاه ها به حوزه فناوری نرم می تواند ثروت آفرین باشد.

وی به مزیت‌های نسبی و مطلق کشورها در توسعه و پیشرفت اشاره و خاطرنشان کرد: بحثی وجود دارد به نام مزیت نسبی و مزیت مطلق که کشورها در برخورداری از منابع به میزان کم ‌و زیاد دارای چنین مزیت‌هایی هستند،  ما در کشورمان می‌توانیم مزیت مطلق خود را در حوزه فرهنگ  جستجو کنیم و مزیت‌های مطلق فراوانی در حوزه فرهنگی کشور داریم.

وی تاکید کرد: ایران باداشتن فرهنگ غنی و تمدن چند هزارساله یاید زمینه ساز توسعه این فناوری ها باشد تا بتوان از توان و خلاقیت جوانان این مرز و بوم  بهره برد،  همچنین این نکته که  فناوری‌های نرم و فرهنگی ایران از ویژگی هایی چون پیشران بودن در توسعه قدرت نرم، اقتصاد ملی و مقاومتی، درون زایی و برون گرایی برخوردار است را نباید نادیده گرفت.

رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی افزود: در این میان تاسیس خانه صادرات فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی نیز می تواند به انتقال این فرهنگ به خارج از مرزهای کشور مان و ارز آوری برای این بوم کمک کند، همچنین صادرات صنایع فرهنگی یکی از راه های معرفی ایران و جلوگیری از ایران هراسی است که پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی امروز سکان دار این هدف بزرگ و ملی شده است.

ایمانی تصریح کرد: اگر در گذشته به صنایع فرهنگی توجه  ویژه ای داشتیم امروز تحریم ها اینقدر آزار دهنده نبود، زیرا صادرات صنایع فرهنگی علاوه بر آورده مالی مستقیم برای کشورها در برندسازی کشورها در جهان کمک بزرگی می کند.

به گزارش ایرنا، یکی از نام ‌های عصرکنونی را عصر انفجار فرهنگ‌ ها عنوان کرده‌ اند و رقابت از حوزه اقتصاد به حوزه فرهنگ منتقل شده و اقتصاد نیز ماهیت فرهنگی به خود گرفته است، بنابراین با توسعه صادرات و تدوین برنامه های منظم و منسجم در حوزه  صنایع فرهنگی می توان بسترهای لازم برای صادرکنندگان در این حوزه ها را فراهم و زمینه افزایش رقابت پذیری را برای آنها ایجاد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha