نمونه گیری کرونا در ایلام از ۲۵۳ هزار عبور کرد

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۱۰ هزار و ۸۳۲ نمونه کرونا طی سه هفته نخست آبان ماه در این استان به ثبت رسید و مجموع نمونه گیری کرونا از ۲۵۳ هزار عبور کرد.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز شنبه در نشست ستاد کرونا اظهار داشت: همچنین در آبان ماه میزان مبتلایان کرونا استان کاهش یافته است و این میزان از یک هزار و ۱۹۰ نمونه مثبت در مهرماه به ۶۷۲ مورد مثبت در آبان ماه کاهش یافته است.

وی میزان مبتلایان کرونا طی سه هفته نخست آبان ماه را ۲ هزار و ۱۰۳ نفر اعلام کرد و گفت: با افرایش درصد پوشش واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استان میزان مبتلایان آبان ماه در مقایسه با مهرماه کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص واکسن دریافتی به استان نیز افزود: تاکنون ۸۱۲ هزار و ۶۷۷ واکسن کرونا وارد این استان شده است که از تعداد ۶۸۵ هزار و ۷۴۴ دوز تزریق شده است.

دکتر کریمیان توضیح داد: از مجموع واکسن های کرونا تزریق شده در استان ۳۸۸ هزار و ۷۷۲ دز مربوط به نوبت اول و ۲۹۴ هزار و ۹۴۹ دز مربوط به نوبت دوم است.

وی به درصد پوشش واکسن کرونا مقطع سنی ۱۲ الی ۱۸ سال استان اشاره کرد و بیان داشت: ۷۹ درصد از افراد مقطع سنی ۱۲ الی ۱۸ استان تاکنون واکسن کرونا تزریق کردند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکنون ۸۲ درصد کل جمعیت استان دز نخست واکسن کرونا را تزریق کردند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون شهرستان های چرداول و دره شهر و ایوان در وضعیت قرمز، ایلام و آبدانان در وضعیت نارنجی و دهلران، مهران، ملکشاهی، چوار، بدره، سیروان و هلیلان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha