عدالت به سبک آمریکایی؛ تبرئه پس از ۲۴ سال حبس

نیویورک-ایرنا- یک مرد آفریقایی- آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی پس از آنکه ۲۴ سال به جرم قتل زندانی شده بود، تبرئه شد.

این مرد آفریقایی – آمریکایی به نام "دانته شارپ" اعلام کرده که در ۲۴ سال گذشته بارها به حکم خود اعتراض کرده و گفته است مرتکب قتل نشده است.
به گزارش ای بی سی نیوز، روی کوپر فرماندار ایالت کارولینای شمالی این مرد را پس از ۲۴ سال بی گناه شناخت و او را تبرئه کرد.
شارپ اکنون با تبرئه شدن از جرم،خواهد توانست از سیستم قضایی آمریکا تقاضای ۷۵۰ هزار دلار خسارت کند.
فرماندارایالت کارولینای شمالی گفت شارپ و دیگران که به اشتباه مجرم شناخته شده اند، حق دارند بی عدالتی نسبت به خود را به صورت عمومی اعلام کنند.
شارپ در سال ۱۹۹۵ درحالی که ۱۹ سال سن داشت، به جرم قتل جورج رادکلیف به حبس ابد محکوم شد. شارپ در تمام این سال ها بر بی گناهی خود تاکید کرده بود و در طول یک مصاحبه سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که به دلیل ایمان قوی و یقین از بی گناهی پیشنهادات پذیرش مجازات سبک تر را نیز نپذیرفته است.
وی روز جمعه پس از دریافت خبر آزادی و تبرئه خود اعلام کرد از این خبر شوکه شده است.
حکم شارپ بر اساس شهادت یک دختر ۱۵ ساله صادر شده است. این دختر ابتدا اعلام کرده بود هنگام ارتکاب به قتل شارپ را دیده است اما پس از مدتی شهادت خود را پس گرفت و گفت در محل ارتکاب جرم حضور نداشته است و به درخواست بازجویان چنین اظهاراتی را بیان کرده است. با این حال شارپ از زندان آزاد نشد.
شارپ پس از آزادی خود سیستم قضایی آمریکا را "فاسد" خواند و اعلام کرد پس از جشن آزادی خود به همراه خانواده، قصد دارد به سایر زندانیان در آمریکا که به ناحق بازداشت شده اند، کمک کند.
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha