فرماندار: خطوط انتقال آب از سد گاوشان به کرمانشاه باید تقویت شود
نمایی از سد گاوشان

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان کرمانشاه با اشاره به اینکه برای تامین آب شرب شهر کرمانشاه نیازمند تقویت خطوط انتقال آب از سد گاوشان هستیم، گفت: اکنون روزانه هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب از سد گاوشان برای شرب شهر کرمانشاه استفاده می‌شود که باید این میزان به ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه برسد.

به گزارش ایرنا، «فضل‌الله رنجبر» عصر یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان در سرسرای جلسات فرمانداری، اظهار داشت: شهر کرمانشاه تابستان گذشته برای تامین آب با مشکل روبه رو شد و شاهد قطعی آب در برخی از محلات بودیم.

او پیش بینی کرد که با توجه به پیش بینی روند خشکسالی و خالی شدن سفره های آب زیر زمینی، وضعیت آب شرب این شهرستان تابستان سال آینده با مشکل روبرو خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه با اعلام این خبر که کمیته تامین آب شهرستان راه‌اندازی می‌شود از شرکت‌های آب منطقه ای و آب فاضلاب خواست که با جدیت در زمینه افزایش میزان آب شرب ورودی به خط لوله کرمانشاه فعالیت کنند.

تاکید بر سوخت رسانی به روستاها

تاکید بر تامین سوخت نفت سفید و کپسول گاز مصرفی روستاهای شهرستان از دیگر مباحث مطرح شده در شورای اداری امروز کرمانشاه بود که فرماندار کرمانشاه ضمن تاکید بر این موضوع گفت: باید برای روستاهایی که هنوز از نعمت گاز برخوردار نیستند نفت سفید و کپسول گاز مایع به اندازه کافی تامین شود.

رنجبر افزود: لوله کشی گاز در برخی از روستاها انجام شده است اما کار لوله کشی منازل مردم تکمیل نشده است از این رو در این روستاها نیز باید همچنان روند سوخت رسانی انجام شود.

جدیت متولیان امر در جمع آوری متکدیان

فرماندار کرمانشاه همچنین در بخش دیگری از این نشست بر اهمیت موضوع جمع آوری معتادان متجاهر در کرمانشاه تاکید کرد و گفت: از بهزیستی و شهرداری تقاضا داریم که همچنان به صورت جدی بحث جمع آوری معتادان متجاهر و متکدیان را در دستور کار قرار دهند.

رنجبر افزود: همچنین از شهرداری کرمانشاه می خواهیم که با جدیت به موضوع متصرفان پیاده‌روها ورود پیدا کند و با افرادی که به بهانه ساخت و ساز برای مردم ایجاد مزاحمت می کنند، برخورد نماید.

وی همچنین به موضوع افزایش قیمت کالاهای اساسی مردم توسط برخی از سودجویان اشاره کرد و گفت: تعزیرات حکومتی و سازمان صمت باید نظارت های خود را بر بازار افزایش دهند تا شاهد افزایش قیمت ها نباشیم.

فرماندار کرمانشاه به موضوع قیمت نان نیز پرداخت و تاکید کرد: افزایش قیمت نان تنها مربوط به تهران است و تاکنون تصمیمی در رابطه با افزایش قیمت نان در کرمانشاه اتخاذ نشده است.

شهرستان کرمانشاه بیش از نیمی از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جای داده و دارای پنج بخش مرکزی، کوزران، بیلوار، ماهیدشت و سر فیروزآباد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha