امکانات ورزشی بانوان فارس اندک است

شیراز-ایرنا-مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: امکانات ورزشی و پارک بانوان در شهرستان‌ها و حتی در شهر شیراز با توجه به نیاز و علاقه‌مندی بانوان ،بسیار اندک است و ورزش بانوان نیازمند توجه ویژه شهرداری ها و شوراهای شهر است.

بر اساس مطلب دریافتی از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس،سیده معصومه دستغیب در مراسم استعدادیابی فوتبال بانوان که در رده های سنی ۱۲ تا ۱۶ سال به منظور معرفی به رده های پایه ملی، در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد،افزود: دختران استان فارس نسبت به ورزش علاقه مندی بسیار زیادی نشان می دهند و خوشبختانه امروزه والدین نگاه بسیار مثبتی به ورزش دختران دارند و حمایت های خوبی در این زمینه انجام می دهند.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس از دخترانی که به ورزش علاقه مند و در این زمینه فعال هستند قدردانی کرد و گفت: از صاحبان صنایع و مشاغلی که می توانند اسپانسر ورزش دختران شوند دعوت می کنیم که به منظور ارتقای سلامت جامعه و بانوان از مسابقات ورزش دختران حمایت و تلاش کنند دختران بیشتری به سمت ورزش های همگانی و قهرمانی هدایت شوند.

وی  بیان داشت: آموزش و پرورش در حوزه ورزش در سنین مختلف نیز برنامه های خوبی را پیگیری می کند و به یقین اگر امکانات بیشتری در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، می تواند خدمات موثرتری ارائه کند.

دستغیب با اشاره به ورزشگاه های خصوصی در شهر شیراز و شهرستان ها، اظهار داشت: این ورزشگاه ها فرصت خوبی را ایجاد کرده اند که دختران در رشته های مختلف علاقه مندی های خودشان را پیدا کنند بنابراین یکی از وظایف مسئولین هر شهرستان، این است که نسبت به ورزش دختران و بانوان شهرستان ها حساسیت بیشتری داشته باشند و شوراها و شهرداری ها نیز از ورزشگاه های دولتی و خصوصی در حوزه ورزش بانوان حمایت کنند و امکانات بیشتری در اختیار بانوان قرار دهند.

وی ادامه داد: براساس یافته ها حداقل امکانات ورزشی و پارک بانوان در شهرستان ها و حتی در شهر شیراز وجود دارد که با توجه به نیاز و علاقه مندی که در بین دختران ایجاد شده، این امکانات بسیار اندک است که یقیناً اگر شهرداری ها  و شوراهای شهر با حساسیت ویژه ای ورزش دختران را مورد توجه قرار دهند. دختران نیز در مسابقات مختلف رتبه های بهتری بدست می آورند و در مقایسه با سایر استان ها موفقیت بیشتری کسب می کنند.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس همچنین اعلام کرد اعتباراتی به ورزشگاه های بانوان در شهر شیراز و شهرستان ها در سفر رئیس جمهور اختصاص یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha