۷۷ هزار تن انواع محصولات سردرختی در پارس‌آباد تولید شد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی پارس‌آباد مغان از تولید ۷۷ هزار تن انواع محصولات سردرختی در این شهرستان در سال جاری خبرداد.

به گزارش ایرنا ، علی صولت روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: سطح باغات این شهرستان چهار هزار و ۶۰۰ هکتار را شامل می‌شود که انواع محصولات سردرختی از جمله شلیل ، آلو ، هلو ، گوجه سبز ، سیب ، گلابی ، به ، گیلاس ، آلبالو ، فندق ، زیتون و تعداد دیگری از محصولات سردرختی می‌باشد.

وی افزود: در سال‌های گذشته برغم وجود شرایط نامساعد طبیعی از قبیل سرما و تگرگ بخش قابل ملاحظه‌ای از محصولات سردرختی آسیب دید.

وی با بیان اینکه استفاده از محیط‌های سربسته برای تولید و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه گلخانه‌ها در سال‌های گذشته جهش قابل ملاحظه‌ای داشته است ، گفت: برنامه‌ریزی شده است تا در سطح هزار و ۶۰۰ هکتار شهرک‌های گلخانه‌ای در مناطق شمالی استان راه‌اندازی شود که تحول مهمی در تولید محصولات گلخانه‌ای و بکارگیری نیروهای جوان و تحصیل‌کرده و بیکار در استان ایجاد خواهد کرد.

او بیان کرد: حدود هزار و ۱۰۰ هکتار از این مساحت گلخانه‌ای به بخش خصوصی واگذار شده و با توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی در بهره‌وری مطلوب و بهینه از منابع آبی و خاکی شاهد رشد و شکوفایی این بخش خواهیم بود.

وی همچنین یکی از مهم‌ترین رسالت‌های بخش باغبانی جهاد کشاورزی منطقه را تامین میوه‌های سردرختی و بی‌نیازی این محصولات به واردات آن از کشورهای خارج دانست و افزود: تولید ارزان و با صرفه اقتصادی و استفاده از نهال‌های سازگار با شرایط آب و هوایی با جدیت دنبال می‌شود.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha