امام جمعه موقت ورامین: دادگاه انگلیس سرپوشی بر جنایات استکبار است

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: دادگاه نمایشی آبان در انگلیس سرپوشی بر جنایات استکبار و اقدامات حکومت ظالم بریتانیا در ایران است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین که در مصلای صاحب‌الزمان(عج) اقامه شد اظهار داشت: نمایش دادگاه آبان در انگلیس، یکی از مسخره‌ترین اقدامات حکومت ظالم و جنایتکار بریتانیا است که به بهانه فتنه آبان ۹۸ و کشته و آسیب دیدن فتنه‌گران تشکیل شده و در آن اتهاماتی واهی علیه نظام اسلامی کرده‌اند.

وی افزود: در خصوص این اقدام باید اظهار داشت که دولت انگلیس جنایتکار در طول چند قرن دستش به خون مظلومان جهان به خصوص مردم ایران آغشته است و اگر کسی هم با محاکمه شود، این دولت و سران آنان است چرا که فقط این دولت در کارنامه خود ایجاد قحطی و نسل کشی ۶ میلیون نفر را دارد.

محمودی گفت: بهتر است که دولت انگلیس به جای فرافکنی‌، بدهی خود را به ملت ایران باز پس دهد چرا که انگلیس ۴۰۰ میلیون پوند معادل ۵۳۵ میلیون دلار بابت یک قرارداد به ایران بدهکار است و آنان هزار و ۵۰۰ دستگاه تانک و ۲۵۰ خودرو زرهی به ایران فروخته ولی با پیروزی انقلاب این قرارداد لغو شد و تاکنون پول آنها استرداد نشده است.

وی ادامه داد: این که یک مشت اراذل، نمایشی برپا کرده و به دفاع از فتنه انگیزان سال ۹۸ پرداختند، یک جنجال رسانه‌ای است و این انگلیس است که باید در یک دادگاه واقعی پاسخگوی رفتار زشت خود علیه مردم باشد.

محمودی تصریح کرد: ای کاش دستگاه قضائی عوامل داخلی فتنه ۹۸ را پای میز محاکمه می‌کشاند چرا که آن‌ها بودند که با تصمیمات غلط و و نادرست، احساسات مردم را به بازی گرفته و زمینه را برای آشوب فراهم کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان علمی کشور گفت: ایشان به تولید علم و دانش بسیار تاکید داشتند چرا که در طول تاریخ، ایران به برخورداری از استعداد و خلاقیت شهره بوده اما با سیاست‌ها و تصمیمات غلط رژیم منحوس پهلوی در حوزه‌های مختلف علمی شاهد وابستگی فراوان شدیم.

وی افزود: امروز به برکت هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و تلاش مسئولان، قدم‌های مؤثری در کشور برداشته شده و امید است که مردم نیز شاهد خلاقیت بیشتر جوانان این مرز و بوم باشند نه این که به فرموده رهبر معظم انقلاب برخی با تشویق نخبگان به خروج از کشور، خیانت کنند.

محمودی با تسلیت شهادت جمعی از مدافعان امنیت در کرمان گفت: اشرار و باندهای مافیای مواد مخدر و عوامل استکبار همواره سعی دارند با ایجاد ناامنی و ترویج فساد، با ملت و انقلاب مبارزه کنند ولی شیردلان نیروی انتظامی و ارتش و سپاه در برابر این عناصر شرور سینه سپر کرده اند و از ملت و کشور خود دفاع می‌کنند.

دولت رئیسی نمره قبولی گرفته است

امام جمعه شریف‌آباد پاکدشت نیز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این منطقه گفت: با بررسی عملکرد دولت در ۱۰۰ روزه گذشته مشخص است که دولت سیزدهم نمره قبولی از مردم را طی این مدت گرفته است.

حجت الاسلام قاسم خداپرست افزود: دولت سیزدهم با رویکرد و نگاه انقلابی به ویژه در سیاست خارجه، همچون دولت قبل همه سرنوشت کشور را به مذاکره و برجام گره نزد.

وی افزود: در حوزه انگیزشی نیز دولت سیزدهم نشان داد که با روحیه جهادی و انقلابی، بدون آلایش، مسائل دست و پاگیر امنیتی و بدون خرج و زیاد و تشریفات بین مردم حضور پیدا می‌کند.

وی انجام طرح سراسری واکسیناسیون، پرداخت حقوق بدون خلق پول و استقراض، ورود به حوزه مسکن و رونق بخشیدن به این بخش، تعامل با کشورهای همسایه و عضویت در پیمان شانگهای را از اقدامات خوب دولت فعلی یاد کرد.

وی از گرانی، نبود ثبات در بازار، نظام بورس و تورم به عنوان مشکلاتی یاد کرد که دولت برای رفع آن باید تدابیر مثبت و قابل اجرا، آنان را برطرف کرد.

وی با اشاره به برخی اقدامات برخی از جریانات در تخریب دولت گفت: مسئولان باید برخی از مشکلات را با صراحت با مردم بازگو کند تا همه بدانند که دولت کشور را با تورم ۵۰ درصدی، دلار ۲۵ هزار تومانی و کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی تحویل گرفته و هر ماه باید ۱۰ هزار میلیارد توکان بدهی دولت قبل را پرداخت کند.

خداپرست افزود: سفرهای استانی اقدام ارزشمندی از سوی دولت است ولی باید این سفرها با خروجی لازم در رفع مشکلات مردم همراه باشد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات ایران با غرب گفت: دولت در این مذاکرات باید هوشمندانه عمل کرده و این فرمایش رهبر معظم انقلاب را همواره مد نظر داشته باشد که آمریکا و غرب هیچگاه قابل اعتماد نیستند.

وی از جلوگیری از فرسایشی بودن مذاکرات و رفع کامل تحریم‌ها به عنوان اولویت دولت در مذاکرات پیش رو یاد کرد.

امام جمعه شریف‌آباد پاکدشت با تبریک فرارسیده هفته بسیج گفت: بسیج نیرویی مردمی و خدایی است که هر جا، کار بر زمین مانده وجود داشته باشد، وارد میدان شده و اثربخشی خود را به اثبات می‌رساند.

وی از ولایت‌مداری و اطاعت محض از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و خستگی ناپذیری به عنوان دیگر شاخصه بسیج یاد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha