گرمی قطب مهم تولید شیرآلات ساختمانی کشور است

اردبیل-ایرنا-استاندار اردبیل گفت: شهرستان گرمی قطب مهم شیرآلات ساختمانی کشور است و در جهش تولید و اشتغالزایی نقش بزرگی ایفا کرده است.

به گزارش ایرنا،سید حامد عاملی روز شنبه در بازدید از کارخانه شیرآلات قهرمان و آویسان گرمی افزود:دولت بدنبال رفع مشکلات مردم بویژه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و در این ارتباط از هیچ تلاشی و حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

 وی اظهار کرد:با تامین زیرساخت‌ها و مشوق‌های ارائه شده به سرمایه‌گذاران اکنون شهرستان گرمی مغان به قطب تولید شیرآلات کشور تبدیل شده و امید است روز بروز شاهد افزایش حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه باشیم.

استاندار اردبیل افزود: چندین برند معروف تولید شیرآلات در گرمی راه اندازی شده و این امر سبب جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تولید شیرآلات در شهرک صنعتی آن شده است.

وی بیان کرد:در سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی‌ها و حمایت‌های بعمل آمده از قبیل ارائه تخفیف‌های  ۵۰ درصدی پیش از موعد بهره‌برداری برای زمین‌های واگذار شده و سایر مشوق‌های اعطایی سرمایه‌گذاران جدیدی به این شهرک دعوت و جذب شدند.

عاملی با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذاران تامین زیرساخت‌ها و زمین مورد نیاز ضروری است افزود: تلاش شده تا با ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید و تامین زیرساخت های لازم در آن نیاز سرمایه‌گذاران به زمین صنعتی در استان تامین گردد.

وی بیان کرد:جهش تولید مستلزم عزم جدی مسئولان دستگاه های اجرایی است و همه مدیران موظف هستند از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی با ارایه تسهیلات کم بهره حمایت کنند.

بازدید از کارخانه شیرآلات قهرمان ،شیرآلات آویسان،پاسگاه مرزی امیرکندی ،گلخانه انجیرلو ،کتابخانه در دست احداث گرمی و پروژه‌های شهرداری از جمله برنامه‌های سفر استاندار اردبیل به شهرستان گرمی است.

شهرستان گرمی مغان در ۱۰۰کیلومتری شمال اردبیل و در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha