اسفندیاری: پژوهشکده‌ها موجب هم‌افزایی در ظرفیت دانشگاه می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس دانشکده صدا و سیما، گفت: پژوهشکده‌ها می‌تواند موجبات توسعه و هم‌افزایی ظرفیت‌های دانشگاه صداوسیما را فراهم کند و به‌عنوان الگویی از پیوند دانش و اجرا معرفی شوند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی ساترا؛ جلسه معارفه اعضای شورای سیاست‌گذاری «پژوهشکده سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری رسانه» با حضور رئیس دانشگاه صدا و سیما، رئیس ساترا و اعضای شورا در دانشگاه صداوسیما برگزار شد.

این جلسه با حضور شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما، سیدمحمدصادق امامیان رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و اعضای شورا برگزار شد.

در این جلسه سیاوش صلواتیان عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما به‌عنوان سرپرست پژوهشکده منصوب شد. 

اسفندیاری در ابتدای نشست ضمن اشاره به روند تاسیس پژوهشکده با همکاری دانشگاه و ساترا، گفت: «پژوهشکده سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری رسانه» که در قالب پژوهشکده‌های نوع دو وزارت علوم با مشارکت ساترا و با مصوبه هیئت امنای دانشگاه ایجاد شد، می‌تواند موجبات توسعه و هم‌افزایی ظرفیت‌های دانشگاه صداوسیما را فراهم کند و به‌عنوان الگویی از پیوند دانش و اجرا به حوزه فرهنگ و رسانه کشور معرفی شود.  

امامیان افزود: یکی از نیازهای بنیادین نهادهای سیاست‌گذار و تنظیم‌گر کشور ازجمله ساترا، ایجاد شبکه‌های سیاست‌پژوهی دانشگاهی به‌منظور پاسخ به مسائل سیاستی این نهادها است که امیدواریم این مهم با مشارکت دانشگاه صداوسیما به‌عنوان دانشگاه مرجع حوزه رسانه کشور محقق شود.

وی ادامه داد: «پژوهشکده سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری رسانه» با هدف بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان در فرآیندهای سیاست‌گذاری و تنظیم‌گری و همچنین توسعه شبکه سیاست‌پژوهی رسانه در کشور تاسیس شده است و از طریق اعلام عمومی فراخوان‌های سیاست‌پژوهی، انجام پژوهش‌های سیاستی و  برگزاری نشست‌های تخصصی در راستای تحقق اهداف خود عمل خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، شهاب اسفندیاری، سیدمحمدصادق امامیان، سیاوش صلواتیان، علی رجب‌زاده طهماسبی، محمدحسین ساعی و آرین ابراهیمی‌نژاد اعضای شورای سیاست‌گذاری پژوهشکده هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha