تلاش وزارت علوم حل مشکلات دانشجویان بین‌المللی است

تهران - ایرنا - رییس سازمان امور دانشجویان گفت: مسوولان وزارت علوم بر حل مشکلات دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران اهتمام جدی دارند و مسوولان این سازمان هم پیگیر این مشکلات هستند.

به گزارش روز یکشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از سازمان امور دانشجویان، هاشم داداش پور در نشست با جمعی از دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در کشور با عنوان «بررسی مسایل و برخی مشکلات دانشجویان بین المللی در ایران»، افزود: بر طرف کردن مشکلات احتمالی دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در ایران برای مدیران سازمان امور دانشجویان مهم است و در همین راستا جلسات مستمر با دانشجویان بین المللی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: سازمان امور دانشجویان تلاش می کند میزبان خوبی برای دانشجویان شاغل به تحصیل در ایران باشد و این دانشجویان با کمترین مشکل تحصیل خود را به اتمام برسانند.

رییس سازمان امور دانشجویان توضیح داد: تلاش می کنیم شرایطی فراهم شود تا روادید دانشجویان مقیم ایران برای کل دوره تحصیل باشد و شرایطی و تسهیلاتی فراهم شود تا دانشجویان برای رفت و برگشت به کشورشان دچار مشکل نشوند.

داداش پور اضافه کرد: در گذشته، سامانه الکترونیکی برای دانشجویان بین المللی نداشتیم و آن را راه اندازی کرده ایم تا ارتباط ما با دانشجویان از این طریق این سامانه باشد.

وی درخصوص تدریس دروس به زبان فارسی در دانشگاه‌های ایران گفت: مبنای کار و معیار این سازمان برای دانشجویان بین المللی، زبان فارسی هست و الزامی برای زبان انگلیسی در قوانین ایرا وجود ندارد.

رییس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: براساس برنامه های توسعه، ماموریت و سیاست جدید وزارت علوم جذب بیشتر دانشجویان بین المللی است و سعی می کنیم  موانع موجود را بررسی و برای رفع آن راهکار ارایه کنیم تا زمینه جذب دانشجویان بیشتری در کشور فراهم شود.

داداش پور همچنین گفت: برای پیگیری این موارد کارگروهی با حضور معاون بورس و امور دانشجویان خارج و مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان و نمایندگان دانشجویان بین المللی تشکیل می شود.

همچنین در ادامه این نشست، تعدادی از دانشجویان خارجی به مشکلات و موانع موجود اشاره کرده و انتظارات خود را با رییس سازمان امور دانشجویان مطرح کردند.

در این نشست که در ساختمان امور دانشجویان برگزار شد، محمد جواد سلمان پور سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج، جعفر رزاقی سرپرست امور دانشجویان غیر ایرانی، محمدحسین قائد شرف مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی و شماری دیگر از مدیران این سازمان و نمایندگان و دبیران کانون دانشجویی کشورهای عراق، سوریه، یمن، هند، لبنان، پاکستان و افغانستان حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha