هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با ادامه روند بارندگی ها در استان و تقویت امواج بارشی احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه ها وجود دارد.

مهدی کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش باران و برف با فعالیت امواج ورودی به استان از امروز آغاز می شود که در جاده های کوهستانی مه گرفتگی و برف رخ خواهد داد و لازم است تا مسافران موارد ایمنی را در این زمینه به کار ببندند.

وی اضافه کرد: آبگرفتگی و اخلال در ترددهای شهری و کاهش دید در جاده های کوهستانی در این راستا دور از انتظار نیست و توصیه می شود آماده باش راهداری ها و آماده سازی تجهیزات برف روبی و یخ زدایی در ایام پایانی هفته مورد توجه باشد.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی درباره دماهای استان در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: در این مدت، شهرستان ارومیه دمایی بین صفر و مثبت ۱۱درجه سانتی گراد داشت و گرم ترین شهر استان بوکان با مثبت ۱۶ درجه سانتی گراد بود و سلماس با دمای منفی یک درجه سانتی گراد سردترین شهر گزارش شد.

وی اضافه کرد: تا روز دوشنبه بارش ها در استان و به ویژه مناطق جنوبی پیش بینی می شود.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha