موافقت سازمان اداری و استخدامی با تشکیل معاونت فناوری در وزارت علوم

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از موافقت سازمان اداری و استخدامی کشور با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری در این وزارتخانه و ابلاغ چارت سازمانی جدید برای اجرا خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل اظهار داشت: با پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پیگیری‌های مکرر این وزارتخانه، سازمان اداری و استخدامی کشور در نامه‌ای ضمن موافقت با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری، نمودار چارت سازمانی جدید پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای اجرا ابلاغ کرد.

وی افزود: بر این اساس، برای نخستین بار در تاریخ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، «معاونت فناوری و نوآوری» به صورت رسمی و تشکیلاتی تشکیل می‌شود.

وزیر علوم توضیح داد: ایجاد معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم، یکی از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار اینجانب به مجلس شورای اسلامی بود که  در این مدت سه ماهه از استقرار دولت سیزدهم با جدیت پیگیری و امروز محقق شد.

زلفی گل اضافه کرد: راه‌اندازی این معاونت در برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور نیز در دستور کار بوده و بر آن تاکید شده است.

وی گفت: معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعامل، تکامل و هم افزایی ویژه ای خواهد داشت. این معاونت جدید در وزارت عتف با هدایت شایسته مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری موجب افزایش و زایش شرکت‌های دانش بنیان می شود.

وزیر علوم تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم شرکت‌های دانش بنیان را در راستای تجاری سازی محصولات خویش حمایت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha