زوجی نو به فصل دوم رسید/ ورود رمز ارزها به شبکه پنج

تهران- ایرنا- مستند «دردانه‌ها» در ۲۵ قسمت به‌زودی از شبکه افق روی آنتن می‌رود. پخش مستند جدیدی از هم‌پیمانی شیعیان و اهل سنت در مبارزه با داعش، ورود رمزارزها به شبکه پنج و پخش فصل دوم برنامه «زوجی نو» از جمله خبرهای امروز صداوسیماست.

به گزارش روز سه‌شنبه گروه فرهنگی ایرنا از صداوسیما، مجموعه مستند دردانه‌ها روایت‌گرِ شیرینی و تلخی ها، آسانی و سختی هایی است که توأم با هم، رنگِ عشق و امید به زندگیِ زوج های جوان و دردانه‌هایشان زده است.

این مجموعه ۲۵ قسمتی، تنها با دغدغه ی جمعیِ سازندگان جوان خود پیرامون کاهش موالید و بی رغبتیِ زوج های جوان به مادری و پدری و دارا بودن فرزندانِ زیاد تولید شده است.

روح حاکم بر دردانه ها نگاه ساده و بی تکلف زوج های عموما تحصیلکرده و فرهیخته به زندگی با فرزندانِ زیاد، و صفا و صمیمی است که در سایه ی توکل به وعده های صادق خداوند، میان آنان و فرزندانشان در لحظه لحظه ی زندگی جاری است.

دردانه ها به تهیه کنندگی سیدهاشم موسوی و کارگردانی مهدی لاروئی با اجرای فاطمه گودرزی، به زودی هر هفته پنج شنبه ها ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق در قاب تصویر خانواده های ایرانی به نمایش در خواهد آمد.

مستند جدیدی از هم‌پیمانی شیعیان و اهل سنت در مبارزه با داعش

چهل و چهارمین قسمت از برنامه تلویزیونی به اضافه مستند با پخش و بررسی مستند جایی که نبودم به کارگردانی مصطفی سیفی روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

مستند جایی که نبودم روایتی تصویری از عملیات در منطقه الضلوعیه عراق و مقاومت مردم این منطقه در حفاظت از آستان مبارک سیدمحمد است. سیدمحمد، عموی امام زمان (عج) است و بارگاه مقدس ایشان یکی از اماکن متبرکه برای اهل سنت و شیعه به شمار می‌رود.

این فیلم مستند با استفاده از اسناد تصویری نشان می‌دهد اهالی سنت و شیعیان در کنار یکدیگر در حال مبارزه با داعش‌اند و در دفاع از مزار سیدمحمد دوشادوش یکدیگر می‌جنگند، رشادت به خرج می‌دهند و حتی به شهادت می‌رسند. جایی که نبودم غلط بودن ادعاهای غیرواقعی رسانه‌های غربی در ماجرای مبارزه با داعش را به اثبات می‌رساند.

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور مصطفی شوقی، روزنامه‌نگار و مستندساز و علیرضا مجیدی خبرنگار برگزار می‌شود. این قسمت از برنامه، امشب ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۳ آذر ساعت ۸:۳۰ و جمعه ۵ آذر ساعت ۱۵ است.

به اضافه مستند، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

ورود رمزارزها به شبکه پنج

برنامه تخصصی تلویزیونی رمز و ارز با محوریت پرداختن به صنعت بلاکچین و ارز دیجیتال، به تهیه کنندگی مجید فتاحی به زودی از شبکه پنج سیما پخش می شود.

مجید فتاحی تهیه کننده برنامه تلویزیونی  رمز و ارز در این زمینه گفت: این برنامه اولین برنامه تخصصی تلویزیون درباره صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال است که بصورت کامل و جامع این موضوع را برای مخاطبان تبیین و بررسی می‌کند.

وی ادامه داد: بخش زیادی از این برنامه به گفتگوی تخصصی پیرامون این موضوع اختصاص دارد و در هر قسمت یک موضوع مرتبط با بلاکچین، ارزهای دیجیتال و روندهای جدید پولی مبتنی بر انقلاب دیجیتال، با حضور یک کارشناس زبده یا یکی از مسوولان سیاستگذار در این حوزه تحلیل می شود.

همچنین فتاحی یاد آور شد: در این برنامه ۴ شرکت کننده مطلع در این حوزه با کارشناس برنامه گفتگو می کند و چالش های مهم را در این خصوص مطرح می‌کنند. این برنامه به مخاطبان کمک می کند که در صورت ورود به بازار ارزهای دیجیتال اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند.  

میان برنامه، گفتگوی تخصصی، مقایسه آماری ایران با وضعیت جهانی و.... بخش های مختلف این برنامه است که به مدت ۴۰ دقیقه تقدیم نگاه مخاطبان می شود. برنامه تخصصی تلویزیونی  رمز و ارز کاری از گروه اقتصاد شبکه پنج سیماست که با اجرای آرش سروری به زودی مهمان خانه مخاطبان می شود.

رابط ویژه ناشنوایان گزارشگر مسابقات ناشنوایان قهرمانی جهان شد

مسابقات کاراته و تکواندو ناشنوایان قهرمانی جهان به صورت زنده و با رابط ناشنوایان از شبکه ورزش پخش می‌شود.

مسابقات ناشنوایان قهرمانی جهان که در ۲ رشته کاراته و تکواندو با رقابت ۴۰۰ ورزشکار در تهران آغاز شده است تا سوم آذرماه با گزارش ویژه رابط ناشنوایان از شبکه ورزش سیما پخش خواهد داشت‌.

در این مسابقات که برای نخستین بار به میزبانی ایران برگزار می شود، ۱۴ کشور در تکواندو و ۸ کشور در کاراته حضور دارند.

نخستین بار است که مسابقه‌ای ورزشی در شبکه ورزش، با گزارشگری رابط ویژه ناشنوایان، به صورت زنده به روی آنتن سیما می‌رود تا ناشنوایان هم بتوانند این رقابت‌ها را به صورت زنده پیگیری کنند.

این مسابقات امروز ساعت ۹:۳۰ و ۱۵ و فردا ساعت ۱۳:۳۰با رابط ناشنوایان از شبکه ورزش پخش می شود.

از امشب دوباره با زوجی نو همراه می‌شویم

فصل دوم زوجی نو به تهیه‌کنندگی حامد خانی و همچنان با اجرای باربد بابایی از امشب، سه شنبه ۲ آذر ماه از شبکه سه سیما پخش می شود.

زوجی نو با محوریت توجه به بنیان خانواده، ایجاد روحیه شادابی و تشویق جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده و آموزش مهارت‌های زندگی تولید شده و در قالب آیتم‌های جذاب و شاد روی آنتن می رود.

زوجی نو محصول گروه اجتماعی شبکه سه سیما در فصل جدید در بخشی از آیتم‌ها با تغییراتی همراه بوده و بخش‌های پرطرفدار و جذاب در قالب و فرمی جدید به مخاطبان ارائه می‌شود.

فصل دوم زوجی نو سه شنبه ها و چهارشنبه ها بعد از خبر ساعت ۲۲ از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

سپید جامگان در قاب شبکه افق

مجموعه مستند سپید جامگان از آنتن شبکه افق سیما پخش می‌شود.

شبکه افق سیما مجموعه مستند سپیدجامگان را در هفت قسمت بر آنتن خود قرار داده تا بتواند با روایتی متفاوت آن هم از زبان پزشکان و جراحانی که در آن دوران حضور داشته‌اند به بیان حال و هوای آن ایام پر افتخار بپردازد.
امین قدمی تهیه کننده و کارگردان مجموعه مستند سپید جامگان گفت: چند سال پیش همایش تخصصی پزشکی را تصویر برداری می‌کردم و آنجا پزشک‌هایی را دیدم که تجربه حضور در جنگ داشتند و بسیاری از مطالب پزشکی خود را به دوران حضورشان در جنگ ارجاع می‌دادند. همانجا جرقه ای در ذهنم خورد که از حضور و تجربه پزشکان در جنگ روایت کنم.

علاقه مندان به این مستند می‌توانند این مجموعه را دوشنبه هر هفته ساعت ۲۰:۳۰ و تکرار آن را روز بعد ساعت ۰۷:۳۰ و ۱۳:۰۰ از قاب شبکه افق سیما به تماشا بنشینند.

نگاهی به آثار مهدی سحابی در برنامه نگارخانه

برنامه نگارخانه رادیو فرهنگ امروز سه‌شنبه (۲ آذر) به بررسی آثار مهدی سحابی، نقاش، مجسمه ساز، نویسنده، عکاس و مترجم اختصاص دارد.

برنامه نگارخانه ۲ آذر، به فعالیت های هنری مهدی سحابی و نمایشگاه مروری بر آثار مهدی سحابی که از ۱۱ تا ۲۸ آبان در گالری موزه هنرهای معاصر برگزار شد، می‌پردازد. در این نمایشگاه ۱۲۶ اثر نقاشی، حجم، میکس مدیا، عکس و ... از سحابی به نمایش گذاشته شد.

در این برنامه سخنان احسان آقایی، رئیس موزه هنرهای معاصر، سهراب احمدی، کیوریتور (نمایشگاه‌گردان) بخش ادبی نمایشگاه و مجید سحابی، بنیانگذار بنیاد مهدی سحابی درباره شخصیت، آثار و فعالیت های آثار مهدی سحابی تقدیم شنوندگان می‌شود.

برنامه نگارخانه به بررسی هنرهای تجسمی در کشور و دغدغه‌های هنرمندان این حوزه و اطلاع رسانی از فعالیت های هنری اختصاص دارد.

این برنامه به همت گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ، به تهیه کنندگی رضا غیور و کارشناسی و اجرای امیر راد ساعت ۲۱ روی آنتن می رود.

قطعه ای از مهدی جهانی در کافه هنر رادیو ایران

برنامه کافه هنر رادیو ایران، روز سه شنبه (۲ آذر) قطعه نشد کاری از مهدی جهانی را نقد و بررسی می کند.

در این برنامه علاوه بر نقدهای فنی و محتوایی، یکی از معیارهای ارزیابی ترانه‌ها، احترام به درست‌ نویسی و اصول و قواعد زبان فارسی است که در راستای حفظ و پاسداشت زبان صورت می‌گیرد.

در آیتم نقدآهنگ برنامه کافه هنر مخاطبان برنامه نیز در کنار منتقدان و در تماس با برنامه، به نقد شفاهی آهنگ‌ها می‌پردازند.

در این برنامه خلیل شفیعی، شاعر و منتقد، مرتضی لطفی، آهنگساز و خواننده و مهدی کریمی‌، کارشناس ترکیب و نهایی حضور دارند.

برنامه کافه هنر این هفته را به تهیه کنندگی وحید بیات و با اجرای شهاب شهرزاد از تارنمای رادیو ایران و کارافزار ایرانصدا، ساعت ۱۶ می‌توانید ببینید و از موج اف‌ام ردیف ۹۰ مگاهرتز می‌توانید بشنوید.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha