تکرار ادعاهای واهی رئیس رژیم اشغالگر قدس علیه ایران در دیدار با جانسون

لندن- ایرنا- نخست وزیر انگلیس و رئیس رژیم اشغالگر قدس روز سه‌شنبه در لندن با یکدیگر دیدار و در آستانه برگزاری دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام پیرامون آینده این توافق گفت‌ وگو کردند.

به گزارش ایرنا، "اسحاق هرتزوگ" رئیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که تل‌آویو انتظار دارد متحدانش در گروه ۱+۵ تا حد امکان در مذاکرات سخت‌گیرانه عمل کنند. وی با بیان این ادعا که ایران صادقانه عمل نمی‌کند عنوان کرد که تنها در صورتی که همه گزینه‌ها روی میز باشد، ممکن است همه چیز در مسیر درست حرکت کند.

در همین حال بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بدون اشاره به اینکه برجام با خروج و کارشکنی‌های آمریکا از این توافق در دست اندازهای کنونی قرار گرفته است، مدعی شد که جهان در شرایطی قرار دارد که زمان زیادی در قبال ایران ندارد.

این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که ۶ روز دیگر قرار است دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام در وین از سرگرفته شود و تبلیغات طرف‌های ناقض این توافق و همسو با کاخ سفید شدت گرفته است. 

ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر تا یک سال پس از خروج آمریکا از برجام به تمامی تعهداتش ذیل این توافق عمل کرد تا به کشورهای اروپایی که وعده می‌دادند آثار خروج واشنگتن از توافق را جبران می‌کنند، فرصت دهد تا برای تحقق این وعده تلاش کنند اما پس از گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهران اعلام کرد با توجه به اینکه کشورهای اروپایی به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند، در چند گام تعهداتش ذیل برجام را کاهش خواهد داد. کاهش تعهدات ایران بر اساس مفاد توافق هسته‌ای برجام صورت می‌گرفت.

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که در صورت لغو تمام تحریم‌های آمریکا به نحوی که قابل راستی آزمایی باشد، به اجرای تعهداتش در برجام باز می‌گردد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha