فرماندار مهاباد: دشمنان از وحدت بین جوامع اسلامی هراس دارند

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: دشمنان ما از اتحاد بین جوامع مسلمان به عنوان قدرت واقعی جهان اسلام هراس دارند و در تلاش برای جلوگیری از تشکیل این وحدت هستند.

عارف خدرلو روز چهارشنبه در آیین اجتماع بزرگ بسیجیان مهاباد افزود: دشمنان و استکبار جهانی طی سالیان گذشته با استفاده از جنگ نرم و نفوذ در برخی از کشورهای مسلمان سعی در ایجاد اختلاف و شکاف بین مسلمانان دارند.

وی با بیان اینکه در این بین بعضی از کشورهای مسلمان نیز به بازیچه دست آمریکا تبدیل شده‌اند، اضافه کرد: ملت هوشیار ما در مقابل این تفکر که در قالب یکی از روش‌های جنگ نرم اتخاذ شده، هوشیار بوده و با وجود مذاهب و قومیت‌های مختلف در کشور، امروزه امنیت و آرامش کامل در ایران اسلامی حاکم است.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ظرفیت‌های کافی برای مقابله با زیاده خواهی دشمنان را دارد، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تحریم های ظالمانه اکنون به یک فرصت برای خودکفایی و توجه به تولیدات داخلی تبدیل شده و در همین راستا زمینه شکوفایی بسیاری از استعدادهای بومی فراهم شده است.

خدرلو ضمن گرامیداشت هفته بسیج هم اظهار داشت: حضور و اهمیت بسیج در تمام دوران به ویژه در دوران جنگ تحمیلی و همچنین مقابله با شیوع کرونا غیر قابل انکار است.

وی بیان کرد: بسیجیان یکی از بازوان اصلی ستاد مقابله با کرونای شهرستان  در دوران شیوع بیماری کووید-۱۹ بودند و در بحث سازندگی و محرومیت زدایی مناطق روستایی و کم برخوردار نیز خدمات شایان را به مردم ارایه داده و خواهند داد.

فرمانده سپاه مهاباد هم در این مراسم گفت: بسیج واژه‌ای کوتاه اما دارای مفاهیم عمیق است و امروز همه افراد صاحبنظر در حوزه‌های مختلف مدیریتی و عقیدیتی بر این باور هستند که این فرهنگ می‌تواند در همه ابعاد ‌سازنده باشد.

فرماندار مهاباد: دشمنان از وحدت بین جوامع اسلامی هراس دارند

سرهنگ جلیل نقشی اضافه کرد: تمام موفقیت های حوزه نظامی و علمی کشور در سایه تفکر بسیجی و اعتماد به نیروهای داخلی به واقعیت تبدیل شده و این روحیه باید در تمام بدنه نظام تقویت شود.

وی تاکید کرد: برخلاف اینکه تصور می‌شد بسیج تنها در صحنه‌های نبرد و دفاعی حضور دارد اما امروز حضور بسیج در همه سطوح و هرجایی که نیاز به خدمت باشد، ملموس است.

در پایان این مراسم با اهدای لوح از تعدادی خانواده شهید و همچنین بسیجیان مهاباد قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، ۹۰ برنامه شاخص بصیرتی، فرهنگی، هنری و ورزشی به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج در این شهرستان برگزار می‌شود.

هفته بسیج امسال ( از ۲۹ آبان تا پنجم آذرماه) در اقصی نقاط کشور با برگزاری آیین‌های ویژه‌ای که بیشتر در فضای مجازی است گرامی داشته می‌شود.

بسیج مستضعفان پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha