موتورخانه ۱۵۴ مشترک گاز در زنجان بهینه سازی می‌شود

زنجان - ایرنا - مسئول طراح و بهینه سازی شرکت گاز استان زنجان گفت: در سطح استان ‭۱۵۴‬ مشترک درخواست بهینه سازی موتور خانه ها را در سامانه مربوط به این امر ثبت کرده اند که این اقدام برای صرفه جویی در مصرف انرژی گاز و کاهش هدر رفت آن انجام می‌شود.

مهدی باقری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ملی بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی به منظور جلوگیری از هدر رفت منابع گازی و مدیریت مصرف مشترکان، توسط شرکت گاز اجرا می شود.
وی یادآوری کرد: مشترکان متقاضی بهینه سازی موتورخانه ها می توانند در سامانه بهینه سازی موتورخانه درخواست خود را ثبت و مجری طرح را انتخاب کنند.
مسئول طراح و بهینه سازی شرکت گاز استان زنجان گفت: در سطح استان چهار مجری برای بهینه سازی موتورخانه های مجتمع ها و منازل مسکونی فعال است.
باقری اظهارداشت: تاکنون در سطح استان زنجان ‭۱۵۴‬ مشترک درخواست بهینه سازی موتور خانه ها را در سامانه ثبت کرده اند.
به گفته وی، از این تعداد ۵۵ موافقت‌نامه با مشترکان امضا شده و موتورخانه ۳۸ مشترک دیگر نیز بهینه سازی شده و به پایان رسیده است.
مسئول طراح و بهینه سازی شرکت گاز استان زنجان گفت: در زمان حاضر موتورخانه های ۲ مجتمع ‭۴۲۰‬ واحدی و ۱۰ مشترک مسکونی خانگی در دست اجرا است.
باقری، زیربنای بهینه سازی شده در سطح استان زنجان را طبق ثبت در سامانه ۴۰ هزار مترمربع بیان کرد.
وی ادامه داد: کل هزینه انجام شده تاکنون نیز ‭۳۰۵‬ میلیون تومان است.
مسئول طراح و بهینه سازی شرکت گاز استان زنجان گفت: شخصی که درخواست بهینه سازی موتور خانه خود را در سامانه ثبت می کند بر اساس مازاد گازی که مصرف می کند یارانه به مشترک تعلق می گیرد.
باقری ادامه داد: از سال ۹۷ تا ۹۸ هر چقدر نسبت به استاندارد کنتور گاز مازاد مصرف کرده به آن یارانه تعلق می گیرد و در سامانه نیز این مهم قابل مشاهده است.
وی خاطرنشان کرد: مجریان بهینه سازی موتورخانه های گاز در استان، تنظیم مشعل، نصب عایق و نصب عایق دیگ موتور خانه را انجام می دهند.
مسئول طراح و بهینه سازی شرکت گاز استان زنجان گفت: توانستیم مصرف گاز ۲۳ موتور خانه را در استان مقایسه کنیم.
باقری اضافه کرد: در این مقایسه فصل بهار و تابستان سال گذشته این تعداد موتور خانه روزانه ۴۸۵ متر مکعب بود که این رقم در سال‌جاری به ۳۲۵ متر مکعب کاهش یافت.
وی اظهارداشت: در حال حاضر ۷۱۵ اشتراک در استان زنجان داریم که سیستم گرمایشی آنها از طریق موتور خانه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha