حاشیه جاده‌های استان اردبیل نهالکاری می‌شود

اردبیل- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: توسعه نهال‌کاری در حریم جاده‌ها و حاشیه شهرهای این استان در راستای جهش جنگل‌کاری و ایجاد کمربند سبز انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید کمال‌الدین میرجعفریان روز چهارشنبه در نشست هماهنگی در این زمینه، بر اجرای طرح توسعه فضای سبز در حاشیه شهرها و جاده‌ها در قالب نهالکاری، نگهداری و توسعه آن با همکاری بین دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد.

وی با اشاره به آثار روانی و تلطیف هوا، کنترل مخاطرات طبیعی در مواقع توفان و عامل بازدارندگی از تعدی به حریم جاده اظهار کرد: اجرای طرح نهالکاری در حاشیه جاده‌های استان اردبیل در ایجاد فضای آرامبخش موثر بوده و چه بسا تاثیراتی هم بر کاهش تصادفات ناشی از خستگی خواهد داشت و از این رو تسریع در تدوین طرح و برنامه اجرایی مرتبط ضروری است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل افزود: استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی و تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز از سوی دستگاه‌ها برای این مهم ضروری است و در شهرستان‌ها نیز فرمانداران با مشخص کردن حدود وظایف، باید محدوده‌های قابل اجرا را تعیین کنند.

وی بیان کرد: اجرای کمربندی سبز در حاشیه و داخل شهرها از سوی شهرداری‌ها با کارشناسی و شناسایی گونه‌های متناسب با جغرافیای استان اردبیل ضروری است و در این راستا نیز تکالیف دستگاه‌ها مشخص شده و باید در خصوص تامین نهال به تعداد بالا از سوی منابع طبیعی اقدام شود.

میرجعفریان اضافه کرد: با توجه به تاثیرات مثبت دیگری که درختکاری در حاشیه جاده‌ها دارد، لازم است دستگاه‌های حوزه راهداری، منابع طبیعی، راه و شهرسازی و امور آب با نگاهی فرادستگاهی این موضوع را مد نظر قرار دهند.

استان اردبیل در مجموع ۶ هزار و ۳۷۴ کیلو متر انواع راه‌ها مانند بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha