تفکر بسیجی باید در تمام حوزه ها گسترش یابد

کرج - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با اشاره به دستاوردهای بسیج در دوران دفاع مقدس و عرصه های مختلف گفت : تفکر بسیجی باید در تمام حوزه ها از جمله بنیاد شهید گسترش یابد.

سلیمان رستمیان روز چهارشنبه در آیین تجلیل از بسیجیان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران دفاع مقدس افزود: اگر تقوا، روحیه بسیجی، ازخودگذشتگی و ایثار نباشد کار کردن در بنیاد سخت خواهد بود، باید پرچم بسیج را در بنیاد همیشه برافراشته نگه‌داشت و به‌عنوان بسیجی باید در تمام عرصه‌ها حضوری فعال داشته باشیم.

وی به تفکر امام خمینی (ره) در خصوص بسیج اشاره کرد و اظهار داشت: فکر راهبردی امام راحل در خصوص تشکیل بسیج، حضور آحاد مختلف مردم جامعه و همه توده‌های مستضعفین در لایه‌های مختلف برای عرصه‌های مختلف بود، بسیج از ابتدا تا به امروز در تمامی عرصه‌ها حضوری فعال داشته است.

وی افزود: کارنامه بسیج در دوران دفاع مقدس، بسیار درخشان است، جوانان این مرزوبوم از رفاه و آسایش خود گذشتند و با تمامی مشکلات از جمله گرما و سرما در مناطق عملیاتی حضور یافته و با کمترین امکانات در برابر دشمن ایستادگی کردند، جنگ هیچ منافعی برای هیچ‌کس نداشت کسانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند باانگیزه آمدند و یک اتفاق ارزشمند را رقم زدند.

رستمیان ادامه داد: ما در آن دوران آمادگی لازم برای جنگ را نداشتیم، امکانات بسیار محدود در آن شرایط انقلاب نوپا از طرفی و فشارهای زیاد گروهک‌ها از سوی دیگر سبب شده بود تا کشور در شرایط بسیار بدی قرار بگیر و در این شرایط اگر رهبری حکیمانه امام راحل، حضور پشتیبانی مردمی و حضور بسیج نبود ما موفق نمی‌شدیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با بیان اینکه در جنگ هشت ساله ۲۲کشور به طور مستقیم درگیر جنگ علیه ما بودند، گفت: روحیه، تدبیر، صبر و دوراندیشی امام خیلی تاثیرگزار بود، امام(ره) می دانست روزی کسانی هستند که ار این مرز و بوم دفاع می کنند.
رستمیان بیان داشت: زمانی که امام(ره) توده های مردم را بسیج کرد دنیا  متحیر شد، در عملیات بیت المقدس هیچ معادله نظامی در دنیا پیش بینی نمی کرد که ایران بتواند خرمشهر را آزاد کند که این اثر حضور مردم به عنوان بسیج بودو در گذر زمان و بعد از دوران دفاع مقدس هم شما مشاهده می کنید بسیج در هر عرصه ای وارد شده موفق بوده است. 
وی افزود: بسیج در تمامی عرصه ها پای کار است، چه بعد از دوران دفاع مقدس که دوران سازندگی بود و چه امروز در سیل، زلزله و هر حادثه ای که در کشور رخ می دهد و در عرصه های علمی ازجمله نانو ، پیشرفت فناوری  هوا فضا و دیگر عرصه های اجتماعی، کارنامه بسیج یک کارنامه درخشان است.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز با اشاره به سخن حضرت امام که فرمودند«من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با ‌بسیجیانم محشور گرداند، چراکه در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ام»، گفت: بسیج یک نعمت و برکت برای کشور است، بسیجی بودن برای کارکنانی که در بنیاد خادم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند یک افتخار است، باید قدر خودمان را بدانیم، امروز درزمانی در حال زندگی هستیم که دوران تلاطم و دوران تقابل ابرقدرت‌ها با مستضعفین است و مشکلات زیادی در کشور داریم در مقاطعی از تاریخ مردم ما در بطن جامعه درگیر جریان‌های مختلف بوده‌اند که همیشه در این مقاطع تاریخ ما درخشان بوده است.

وی با اشاره به اینکه هرکجا رکود، رخوت و عافیت‌طلبی بوده است همیشه ضرر کرده‌ایم، اضافه کرد: باید پای نظام و انقلاب ایستادگی کنیم، مردم در این شرایط نعمتی به نام بسیج دارند، در هرزمانی که در شرایط سخت قرار گرفتیم بسیج به‌عنوان یک پشتوانه و امید مردم واردشده است، در جریان شیوع ویروس کرونا اولین اقدامات در ضدعفونی کردن معابر و تولید ماسک را بسیجیان انجام دادند، بسیجی بودن یک افتخار است، بسیج یک فرهنگ، تفکر و اندیشه است که در همه لایه‌های جامعه فعالیت دارد.
از ۲۹ آبان ماه تا پنجم آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha