تغییرات مدیریتی در استانداری مازندران با معاونت سیاسی کلید خورد

ساری - ایرنا - تغییرات مدیریتی در استانداری مازندران دو هفته پس از آغاز به کار رسمی سیدمحمود حسینی‌پور به عنوان استاندار جدید ، با تعیین سرپرست برای معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معرفی سرپرست روابط عمومی آغاز شده است.

به گزارش ایرنا ، حسینی پور ۱۶ آبان ماه به عنوان استاندار مازندران تاییدیه هیات دولت را گرفت و ۲۰ آبان هم با حضور وزیر کشور معارفه شد ولی در این مدت دست به هیچگونه تغییری نزده بود تا این که امروز چهارشنبه سوم آبان به علی شیرازی که پیش از این مدیرکل امنیتی استانداری مازندران بود حکم سرپرستی برای معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی داد.

استاندار مازندران همچنین پس از صدور حکم سرپرستی برای شیرازی ، در نشست معرفی وی و تکریم حسین حسن نژاد که پیش از این در جایگاه معاونت سیاسی استانداری قرار داشت بر ضرورت توجه به مشکلات اجتماعی مردم در این معاونت تاکید کرد. 

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، حسینی‌پور خطاب به سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت : نباید اجازه دهید که پدیده‌های اجتماعی و مشکلات به‌حق مردم نجیب مازندران تبدیل به مساله امنیتی شود.

وی با تاکید بر توجه ویژه مقام معظم رهبری به مساله آسیب‌های اجتماعی، از سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی خواست تا اخذ تدابیر ویژه و فوری برای حل آسیب‌های اجتماعی استان از جمله اعتیاد، طلاق، فقر، حاشیه‌نشینی و بیکاری را در اولویت کاری خود قرار داده و از ظرفیت همه نخبگان، متخصصین و دلسوزان برای حل چالش‌های این حوزه استفاده نمایند.

استاندار مازندران همچنین سرپرست جدید معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی را مکلف کرد تا مقابله با سه پدیده « اعتیاد، سرقت و شرارت » را به عنوان اولویت‌های ویژه حوزه کاری خود مورد توجه، برنامه‌ریزی و اقدامات آنی قرار دهد.

حسینی‌پور ارتقاء امنیت و آرامش واقعی و روانی جامعه را از ماموریت‌های کلیدی این معاونت برشمرد و افزود: انتظار دارم به طور ویژه با همکاری همه نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی، ضریب امنیت واقعی و همچنین احساس امنیت مردم را با برنامه‌ریزی علمی و تخصصی ارتقاء داده تا اجازه ندهیم که مردم از این باب نگرانی داشته باشند.

مقام عالی دولت در استان همه نهادهای انتظامی و امنیتی استان را مکلف به همکاری و همراهی همه‌جانبه با معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرد و دستور داد: ان‌شاا... با یک همدلی و همکاری کم‌نظیر و کار شبانه‌روزی تلاش شود تا امنیت و آرامش مردم استان مورد عنایت بیش از پیش قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش فراگیر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی در موضوعات متعدد استان، بر نظارت مستمر و دقیق بر عملکرد فرمانداری‌ها تاکید کرد و افزود: سازوکار نظارت بر فرمانداری‌ها نیازمند تغییر و تحول اساسی است و باید به سمت نظارت سیستمی حرکت کنیم و نباید اجازه داد مردم در پیچ و خم‌های اداری گرفتار شوند.

حسینی پور با بیان اینکه مهم‌ترین و پاک‎‌ترین ناظران ما مردم هستند، افزود: در نظارت‌ها، نقش مردم را بسیار پررنگ ببینید و بدانید که اگر در سازوکارهای نظارتی تعریف شده مردم حضور داشتند موفق می شویم و در غیر اینصورت توفیقاتی نخواهیم داشت.

استاندار مازندران در این مراسم با تبریک هفته بسیج، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، به ویژه شهدای بسیجی، شهدای استان و شهدای استانداری، تصریح کرد: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و انتظار شهدا این است که ادامه دهنده راه آن‌ها باشیم و از خدا می‎‌‎خواهم تا در همه امور، مسئولیت‌ها و ماموریت‌ها در مسیر شهدا حرکت کنیم.

در ابتدای مراسم؛ حسین حسن‌نژاد؛ معاون پیشین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد خود در طول دوران تصدی مسئولیت پرداخت.

حسن نژاد از بهمن ۹۷ به عنوان معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فعالیت داشت.

استاندار مازندران همچنین در پایان این مراسم علی شیرازی را به عنوان سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی معرفی و از زحمات حسن‌نژاد قدردانی کرد.

شیرازی که از خرداد ۹۷ به عنوان مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مشغول انجام وظیفه بوده ، از نیروهای باسابقه وزارت کشور است. وی با حدود۲۸ سال سابقه فعالیت در مجموعه وزارت کشور دارای مدرک کارشناسی ارشد جامعه شناسی است. وی پیش از مدیرکلی امنیتی و انتظامی ، سمت معاونت این اداره کل را بر عهده داشت.

تغییرات مدیریتی در استانداری مازندران با معاونت سیاسی کلید خورد

موسوی سرپرست روابط عمومی شد

تغییر مدیریتی دیگر در استانداری مازندران ، انتصاب سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل است که به سید علی اصغر موسوی رسید.

موسوی که از کارکنان مجموعه روابط عمومی و از خانواده ایثارگران است ، از امروز چهارشنبه پس از برگزاری نشست معارفه با حضور مدیرکل حوزه استاندار کارش را به عنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مازندران آغاز کرد.

پیش از این عباس مهدوی از اول بهمن سال ۹۸ مسئولیت روابط عمومی استانداری مازندران را بر عهده داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha