تصویب مطالعات امکان‌سنجی خط ۴ مترو مشهد در شورای عالی ترافیک

تهران - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تصویب مطالعات امکان‌سنجی خط ۴ متروی مشهد مقدس در یکصد و شصت و نهمین جلسه این شورا خبر داد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، «مهدی جمالی‌نژاد» افزود: مطالعات امکان‌سنجی خط ۴ متروی مشهد مقدس با توجه به نظامات شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور پیش از این در جلسات مختلف کمیته‌های فنی این شورا مطرح و مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته بود و موضوع پس از نهایی شدن مباحث در جلسه اصلی شورا طرح شد.

وی افزود: در این جلسه گزارشی در خصوص مطالعات امکان سنجی خط ۴ متروی مشهد از سوی شهرداری مشهد و مشاور طرح ارایه و پس از طرح نظرات اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و پاسخ به پرسش‌های مطرح شده در نهایت این مطالعات به تصویب شورا رسید.

جمالی‌نژاد اضافه کرد: در مطالعات امکان‌سنجی خط ۴ متروی مشهد، مباحث اقتصادی و زیست محیطی، تطابق طرح با قوانین فرادستی موجود و رعایت مقررات پدافند غیرعامل و ضوابط بافت‌های تاریخی لحاظ شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای خط چهار مترو شهری مشهد مقدس و تکمیل و تقویت سایر خطوط، شاهد متحول شدن چهره این کلانشهر و خدمت‌رسانی مطلوب‌تر مدیریت شهری به مردم و زائران حضرت امام رضا (ع) باشیم.

وی ادامه داد: در ادامه جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در خصوص طرح جامع ریلی شهر تهران هم بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین با بیان اینکه مسایل زیست محیطی و حمل و نقل و ترافیک از مهمترین مسایل کلان‌شهرهای کشور است به برنامه احداث طرح‌های قطار شهری در ۱۰ شهر کشور مشتمل بر تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج، اهواز، قم، کرمانشاه و اسلامشهر اشاره کرد و گفت: توسعه خطوط ریلی درون شهری در اولویت دولت و وزارت کشور قرار دارد و به تازگی قرارگاه بازسازی و نوسازی حمل و نقل عمومی با دستور وزیر کشور به منظور بررسی و تهیه راهبردهایی برای رفع مشکلات پیش روی توسعه ناوگان قطار شهری، اتوبوسرانی و تاکسیرانی تشکیل شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha