تزریق واکسن کرونا در سردشت از مرز ۱۳۲ هزار دُز گذشت

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری کرونا در این شهرستان تاکنون ۱۳۲ هزار و ۵۰۰ دز انواع واکسن کرونا به شهروندان تزریق شده است.

داوود آتشی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد تاکنون بیش از ۷۸ هزار نفر از واجدان شرایط دز اول را دریافت و ۵۴ هزار نفر نیز دز دوم خود را پس از تکمیل فرآیند دز اول تزریق کرده‌اند.

وی ادامه داد: روز گذشته ۸۴۶ دز واکسن کرونا در سردشت تزریق شده که ۲۶۴ دز برای بار نخست بوده و ۵۸۲ دز نخست مرحله دوم بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت با بیان اینکه سردشت در رتبه های آخر واکسیناسیون آذربایجان غربی قرار دارد، اظهار داشت: تاکنون ۵۸۸ نفر شامل مجموعه کادر درمانی و افراد واجد شرایط ۶۰ سال به بالا که حداقل ۲ ماه از نوبت دوم واکسن آنها گذشته، دز سوم خود را نیز دریافت کردند. 

آتشی با بیان اشاره به اهمیت جایگاه اصحاب رسانه در پوشش حداکثری واکسیناسیون و اهمیت تزریق واکسن گفت: به منظور پوشش حداکثری افراد واجد شرایط واکسن کرونا، طرح لکه‌گیری واکسیناسیون در این شهرستان نیز آغاز شده است.

وی اضافه کرد: این طرح هم اکنون در سطح روستاهای تابعه سردشت در حال اجراست و در قالب آن تمام کسانی که نسبت به تزریق دزهای اول ، دوم و یا سوم خود اقدام نکرده باشند شناسایی و واکسینه خواهند شد.

آتشی بیان کرد: در این طرح افرادی که به هر دلیلی موفق به دریافت واکسن خود نشده باشند با مشاوره و آگاه سازی نسبت به تزریق واکسن آنها اقدام خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت اظهار داشت: هم اکنون سه مرکز شهری و روستایی واقع در شهرهای "نلاس"، "میراوه" و "ربط" و پنج مرکز روستایی در "بیوران سفلی"، "گل کندیک"، "اسلام آباد"، "بناویله حاجی مینه" و "بریسو" درحال خدمات رسانی و تزریق واکسن به افراد واجد شرایط هستند.

آتشی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ هزار نفر در سردشت بالای ۱۲ سال سن دارند، اظهار داشت: واکسن تمام این افراد در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم با اتمام آن وضعیت قرمز مقابله با کرونا را به حالت عادی برگردانیم.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در شرایط نارنجی مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha