سینمایش رقص پرچم از امشب در ایلام روی صحنه می رود

ایلام - ایرنا - کارگردان نمایش رزمی - فرهنگی رقص پرچم گفت: سینمایش رقص پرچم از امشب با هنرمندی ۸۵ بازیگر بومی استان ایلام و مرکز در قالب هشت شب فرهنگی به روی صحنه می رود.

به گزارش ایرنا، کورش زارعی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان ایلام اظهار داشت: در این سینمایش از جدیدترین تکنیک های هنر تئاتر و جلوه های ویژه موسوم به سینمایش (تلفیق سینما و نمایش) استفاده شده است.

وی افزود: کار مطالعه، پژوهش و تحقیق در مورد رویدادها و شخصیت های استان ایلام و همچنین تمرین و آماده سازی بازیگران ۴۵ روز زمان برده است.

زارعی که در کارنامه هنری خود نقش لاوی در سریال پرمخاطب یوسف پیامبر را دارد، یادآور شد: این نمایش توسط موسسه مهنا از زیرمجموعه های موسسه فرهنگی هنری اوج تهیه شده و ۷۰ درصد اثر بر اساس مستندات و واقعیت ها و ۳۰ درصد نیز حاصل تخیل و سناریوی فیلمنامه است.

وی تاکید کرد: در این نمایش نقش ایلات و عشایر، شخصیت های تاثیرگذار جنگ از جمله آیت الله حیدری ایلامی، تعدادی از شهدای شاخص چون شهید عدنان سابوته و مادر این شهید گرانقدر، زنان و دختران دوران جنگ به روی صحنه می رود و سعی شده است جامعیت استان ایلام در آن لحاظ شود.

وی با بیان اینکه در نمایش رقص پرچم ۸۵ بازیگر به ایفای نقش می پردازند، ادامه داد: ۷۰ بازیگر ماهر از استان ایلام و ۱۵ بازیگر شاخص باتجربه در حوزه دفاع مقدس کشوری بازی می کنند و آهنگ سازی پروژه نیز توسط سعید ذهنی موسیقی دان برجسته فیلم و سریال بر عهده دارد.

کارگردان نمایش رقص پرچم افزود: این سینمایش در ۹۰ دقیقه و در ۲۰ پرده روی صحنه می رود و در آن از جلوه های ویژه صوتی بصری خاص زمان جنگ از جمله انفجار استفاده می شود.

وی اظهار داشت: این نمایش یک اثر فاخر در سطح ملی است که در صدد هستیم بعد از کنگره ایلام، آن را برای ایلامی های مقیم و سایر علاقمندان به حوزه تئاتر و نمایش ساکن تهران اجرا شود.

زارعی گفت: در صورت پیگیری و رایزنی مسوولان استان، تهیه یک تله تئاتر و پخش آن در شبکه سراسری امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، نمایش رقص پرچم از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه هرشب در محل نمایشگاه دائمی نمایشگاه شهر ایلام واقع در بوستان چغاسبز برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha