سرمربی تیم فجر: زمین حافظیه به درد مسابقات دسته سوم هم نمی خورد
دیدار تیم های فجر و سپاهان اصفهان

شیراز-ایرنا- سرمربی تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز با بیان اینکه زمین ورزشگاه حافظیه شیراز به درد مسابقات دسته سوم هم نمی خورد، گفت: ناگزیریم دراین زمین بازی کنیم تا زمانی که ورزشگاه پارس مهیا می شود.

علی اصغرکلانتری روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: برای تمام استان هایی که تیم در لیگ برتر دارند همه بسیج می شوند و  به آنها کمک می کنند اما در شیراز اینگونه نیست و زمین حافظیه برای یک جلسه تمرین پیش از بازی با سپاهان که به آن عادت کنیم به سختی دراختیارمان قرار دادند که جای تعجب دارد.

وی اضافه کرد: ۲ روز پیش از بازی با سپاهان به هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان شیراز در خواست دادیم که یک جلسه تمرین در حافظیه انجام دهیم در حالی که بازیکنان آماده حضور برای  تمرین بودند مسئولان اجازه ندادند و با کلی چانه زنی سرانجام نیمی از زمین را در اختیارمان گذاشتند اما این پایان ماجرا نبود.

کلانتری اضافه کرد: جای  تعجب دارد که رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال با باشگاه فجر تماس گرفتند و گفتند که زمین  ورزشگاه حافظیه عالی بوده اما بازیکنان فجر در آن تمرین کردند و خراب شده است، حال این پرسش مطرح می شود که این چه چمنی است  که برای یک جلسه تمرین پیش از بازی و آن هم در نیمی از زمین،خراب می شود؟        

کی بود کی بود من نبودم

کلانتری گفت: برای پیگیری اینکه چه کسی به مسئول سازمان لیگ تماس گرفته و گفته بازیکنان تیم فجر زمین عالی حافظیه را خراب کردند، با اداره کل، هیات فوتبال استان و شیراز تماس گرفتیم اما آنها همه اظهار بی اطلاعی می کردند و یادم به بازی دوران کودکی "کی بود کی بود من نبودم"، افتاد.

سرمربی تیم فجر تاکیدکرد: زمین ورزشگاه حافظیه در نخستین بازی که برابر تیم گل گهر سیرجان داشتیم با انتقاد شدید مربی این تیم ربرو شد و سپس مربیان استقلال تهران و سپاهان نیزاعتراض کردند از این رو نمی شود با یک جلسه تمرین ما پیش از دیدار با سپاهان زمین عالی به گفته آنها، خراب شود.

کلانتری افزود: سرمربی تیم سپاهان در کنفرانس خبری اعلام کرد ما فیلم بازی های تیم فجر رابرابر صنعت نفت آبادان و پیکان تهران دیدیم انها روی زمین بازی مالکانه را خوب انجام می دادند و برای همین نمی توانند در زمین حافظیه بازی روان خود را دنبال کنند.

وی گفت: نمی توانیم و اینقدر هم بودجه نداریم که بخواهیم برای انجام بازی های خانگی به استانی که چمن مناسبی دارد، برویم از این رو ناگزیر هستیم در این زمین بازی کنیم و این حق را داریم که یک جلسه در زمین محل مسابقه تمرین کنیم.

ورزشگاه حافظیه برای مسابقات لیگ برتر تایید شد 

یکم ابان ماه ۱۴۰۰ بود که  رئیس هیات فوتبال فارس به خبرنگار ایرنا گفت:‌سازمان لیگ فدراسیون فوتبال ورزشگاه حافظیه شیراز را برای بازی‌های لیگ برتر تایید کرد و دیدار تیم‌های فجر شهید سپاسی شیراز و گل گهر سیرجان در هفته دوم رقابت‌های فوتبال برتر ایران در این ورزشگاه برگزار می‌شود.

غلامعلی هنرپیشه، افزود: با توجه به زمان کمی که داشتیم مدیرکل  ورزش و جوانان پای کار آمد و حاصل آن تایید این ورزشگاه برای انجام بازی های لیگ برتر بود.

وی ادامه داد: مشکل چمن ،رختکن ها، اتاق کنفرانس،اتاق داوران، اسکوربورد ورزشگاه حل شد و خوشحالیم از اینکه تیم فجر در شیراز میزبانی می کند.

مسئول سازمان لیگ پاسخ نداد

خبرنگار ایرنا برای ادعای سر مربی تیم فجر در مورد خراب کردن زمین حافظیه با سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر  فدراسیون فوتبال تماس گرفت اما پاسخی دریافت نکرد.

به گزارش ایرنا، سالهاست که شیراز زمین چمن مناسبی ندارد و همیشه با انتقاد مربیان تیم ها روبرو بوده است طی این سال ها ورزشگاه حافظیه زیر سازی  و زه کشی شده است و میلیاردها  تومان خرج زیرساخت آن شده اما اینکه چمن آن خراب می شود یک جای کار مشکل دارد در حالی که شیراز به شهر گل و بلبل شهرت دارد که هوای بسیار مناسب در چهار فصل دارد.

پس از افتتاح ورزشگاه پارس تاکنون سه بار چمن آن سبز شده اما  

همچنین پس از افتتاح ورزشگاه ۵۰ هزار نفزی پارس شیراز درفروردین ماه   سال ۹۶  که شرکت توسعه و تجهیز وزارت ورزش مجری آن بود پس از انجام چند بازی زمین آن خراب شد و با انتفاد تیم های دسته یکی روبرو شد.

هم اینک چمن  ورزشگاه پارس برای سومین باراست که اساسی بازسازی شده و گفته می شود چمن آن سبز شده است اما این پرسش مطرح می شود که آیا این چمن آن هم در شهر گل وبلبل دیگر زرد و ناهموار نخواهد شد؟.

 باید منتظر ماند و دید که گفته می شود  زمین چمن ورزشگاه پارس دیماه ۱۴۰۰ آماده  بهره برداری و انجام مسابقه است آیا اتفاق می افتد؟ آیا سرانجام شیراز پس از سال ها صاحب یک زمین چمن  مناسب می شود که دیگرهیچ بهانه برای تیم ها باقی نگذارد هر چند زمین صاف و یکدست در کیفیت بازی تیم ها اثر مطلوبی دارد.

 با پایان یافتن هفته ششم درجدول رده بندی تیم سپاهان اصفهان با ۱۳، امتیاز در صدر ایستاد، تیم های آلومینیوم اراک و استقلال تهران هم با ۱۲ امتیاز به ترتیب دوم و سوم هستند.

تیم فجر سپاسی با هفت امتیاز در رده یازدهم است.

فجریها درهفته هفتم این رقابت ها سه شنبه نهم آذر در مشهد به مصاف تیم پدیده این شهر می روندکه از ورزشگاه و زمین چمن مناسبی همچون ورزشگاه ثامن مشهد برخوردار هستند.

در رقابت های فوتبال دوره ۲۱ لیگ برتر جام خلیج فارس ۱۶ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۰ بازی تیم قهرمان این دوره مشخص  خواهد شد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته یک می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha