امام جمعه قزوین: مسئولان بسیجی، گرانی‌های تحمیلی را حذف کنند

قزوین-ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: مسئولان بسیجی باید گرانی‌های تحمیلی را حذف و مشکلات اقتصادی مردم را مرتفع کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه شهر قزوین ضمن گرامیداشت هفته و روز بسیج، افزود: برافراشتن پرچم انقلاب و پایداری آن بهترین ثمره وجود بسیج است.  
وی ادامه داد: صداقت و صراحت از بارزترین ویژگی های یک بسیجی است و رسول اکرم و دختر گرامیشان، رییس، نمونه و الگوی عینی بسیجیان هستند.  
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه دومین ویژگی بارز بسیجیان، اخلاص است، تصریح کرد: بسیجی مخلص است و برای شهرت گام برنمی دارد،  نمونه بارز بسیجیانی که امروز به عنوان الگو سرلوحه خدمات جهادی بسیجیان قرار دارند، شهید بابایی و شهید حججی هستند که در هیات ها و مراسم مذهبی در آشپزخانه به مردم خدمت گذاری می کردند و درگیر مطرح کردن نام خود نبودند.  
عابدینی با بیان اینکه ادا کردن حق جهاد و مجاهد بودن نسبت به مستضعفان و رحم داشتن به مظلومان باید از اهداف فکری و ذهنی یک بسیجی باشد، افزود: امام خمینی(ره) با مقایسه حکومت پهلوی با حکومت بنی‌امیه، هر دو را ضد اسلام معرفی نمود و با اینکه می دانست سخنرانی هایش منجر به زندانی شدنش می شود با این حال چون روحیه بسیجی داشت خطرات آن رژیم را برای اسلام و مردم شفاف سازی کرد.  
وی همچنین بیان کرد:  امام خمینی(ره) خستگی ناپذیر بود و خستگی ناپذیری از دیگر مشخصات یک بسیجی است.  
امام جمعه قزوین با بیان اینکه مسئولان اگر خود را بسیجی می دانند باید گرانی های تحمیلی را حذف و مشکلات اقتصادی مردم را مرتفع کنند،افزود: مدیران بسیجی باید با آنهایی که چرخه فساد را در جامعه ایجاد می‌کنند و به طور مثال با مفسدانی که نهاده های دامی را دیر به دست صاحبان کسب و کار می رسانند برخورد جدی و قاطع داشته باشند.  
امام جمعه قزوین افزود: دشمن با تحریم و عوامل نفاق به دنبال خستگی مردم و مسئولان است بنابراین مردم باید در برابر توطئه‌های دشمن مقاومت کنند و مسئولان باید بدون خستگی در راستای رفع مشکلات مردم گام بردارند.  
وی ادامه داد: خوشبختانه به یمن و برکت وجود بسیج، دست برخی از مفسدان اقتصادی و اجتماعی استان قزوین از ادامه کارهای خود کوتاه شد.  
عابدینی ادامه داد: متخلفانی که دستشان برای مردم رو شده است باید صادقانه به مردم بگویند غلط کرده ایم که به زمین های کشاورزی تعرض کردیم و برای منفعت شخصی، کاربری اراضی را تغییر دادیم و از موقعیت شغلی خود سوء استفاده کرده و حق مردم را ضایع نمودیم.
وی همچنین بیان کرد: چنانچه متخطیان به جرم خود اعتراف کنند ما آنها را می بخشیم اما اگر به اشتباهات خود اعتراف نکنند بیشتر از گذشته، آنها را رسوا می کنیم.  
امام جمعه قزوین با نقل حدیثی از نهج البلاغه، اظهار داشت: آنهایی که حرام می خورند و دور یک سفره حرام جمع می شوند، آثار کارهایشان تا قیامت بر جامعه محرز است و کسانی که در برابر خطای دیگران سکوت می کنند و تماشاچی هستند، نیز در گناه ظالمان شریک می شوند.  
عابدینی با اشاره به مناسبت های مهم این هفته و سالروز رحلت شیخ مفید، گفت: بسیاری از شخصیت های بزرگ تاریخ متاثر از شخصیت وجودی این عالم بودند و سلسله علما مدیون این بزرگوار هستند.
امام جمعه قزوین با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مدرس و میرزا کوچک خان جنگلی،افزود: این دو تن در حمایت از اسلام و نداشتن اعتماد به کشورهای غیر مسلمان نظریه های مختلفی داشتند و شهید مدرس اعلام کرده بودند که موافق شوروی، آمریکا و انگلیس نیست.
وی همچنین گفت: روز همبستگی ملی، روز گرامیداشت نیروی دریایی و شهادت مجید شهریاری و محسن فخری زاده از دیگر مناسبت های حائز اهمیت در روزهای آتی است که باید آنها را گرامی بداریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha