سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد در استان مرکزی کلید خورد

اراک - ایرنا - سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد با هدف شناسایی خیران و افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی برای ارایه خدمات مطلوب به مددجویان این نهاد حمایتی روز شنبه در استان مرکزی کلید خورد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در حاشیه آئین راه‌اندازی این خدمات هوشمند، گفت: این سامانه همزمان با سراسر کشور بهره‌برداری شده و به‌منظور بهبود و مدیریت خدمات و به‌روزرسانی اطلاعات فردی و پالایش اطلاعات مددجویان کاربری دارد.

«مجید مومنی» افزود: مددجویان می‌توانند از طریق نشانی soha.emdad.ir وارد سامانه امداد هوشمند و کارآمد شوند و نسبت به ثبت‌نام و درج اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

وی اظهار داشت: طرح پایش اطلاعات مددجویان آغاز شده و ثبت اطلاعات پایه برای ورود به سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد شامل کد ملی، کدپستی و شماره تلفن همراه سرپرست خانوار است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: مددجویان می‌توانند از طریق گوشی تلفن هوشمند و یا با مراجعه به پیشخوان دولت برای ثبت‌نام اطلاعات فردی در این سامانه اقدام کنند.

مومنی افزود: ۳۲ فرآیند در این سامانه پیش‌بینی شده که اکنون سه مورد شامل پرداخت کمک، شناسایی نیازمندان و نیازسنجی انجام می‌شود و در سال آینده تمام فرآیندها قابل پیاده‌سازی است.

وی اظهار داشت: سامانه قابلیت اتصال به ۲۷ سرویس را دارد که اکنون ۱۸ سرویس آن فعالیت دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در ادامه گفت: تحویل ۵۰۰ دستگاه تولید انرژی خورشیدی پنج کیلو وات برای مددجویان استان پیش‌بینی شده که ۳۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد برای آن در نظر گرفته شده است.

مومنی افزود: ۲۵۰ دستگاه تولید انرژی پاک دهه فجر امسال در استان بهره‌برداری می‌شود که اکنون برای ایجاد ۱۰۰ دستگاه قرار داد منعقد  و ۱۰ دستگاه تولید برق در استان نیز به شکل آزمایشی راه‌اندازی شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار امسال برای کمیته امداد استان مرکزی پیش‌بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: ۵۲ درصد این اعتبار از محل کمک‌های مردمی و بقیه از محل منابع مالی دولتی تامین می‌شود.

مومنی افزود:  یک‌هزار و ۶۶۸ واحد مسکونی در استان مرکزی با کمک افراد خیر در حال ساخت است که ۴۳۲ واحد در شهر مهاجران است و ۹۳۱ واحد انجام و ۴۷۶ واحدمسکونی به زودی افتتاح می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: توزیع ۲۸۰ تن برنج، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه امداد ولایت، تهیه ۵۰۰ سری جهیزیه،جمع آوری ۳۲ میلیارد تومان زکات، جمع‌آوری ۱۱۰ میلیارد تومان کمک در مراکز نیکوکاری استان، جمع آوری ۹ میلیارد تومان صدقه، جمع‌آوری ۲۲۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک مردمی، توزیع ۶۸ هزار بسته معیشتی در سال جاری از جمله خدمات کمیته امداد امام به مددجویان زیرپوشش و افراد نیازمند در استان مرکزی است.

مومنی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی رتبه اول را در طرح اکرام و ایتام با ۱۰۶ درصد کسب کرده است.

وی اظهار داشت: یک‌هزار و ۶۶۲ یتیم و ۲ هزار و ۷۸۱ فرزند محسنین استان مرکزی زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی هستند که سرانه پرداختی در طرح ایتام سرانه از ۵۰۰ هزار تومان به یک میلیون ۹۶ هزار تومان و در طرح محسنین سرانه از ۲۲۰ هزار تومان به ۴۶۴ هزار تومان افزایش یافته است.

در این نشست همچنین سامانه نظام پیشنهادات نیز با هدف دریافت نظر و پیشنهاد در حوزه خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی راه‌اندازی شد.

۸۳ هزار و ۶۵۸ نفر در قالب ۴۶ هزار و ۴۷۱ خانوار از خدمات کمیته امداد استان مرکزی بهره‌مند می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha