۳۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی سرعین اعمال قانون شد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی سرعین گفت: در سال گذشته و نیمه اول امسال با استناد به قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها ۳۰ مورد در سطح ۵.۳ هکتار ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان قلع و قمع شد.

به گزارش ایرنا ، محمد حسنی روز شنبه افزود: ماموران گشت یگان حفاظت اراضی کشاورزی به متخلفان ساخت و ساز غیرمجاز اخطار صادر کرده و در صورت عدم تمکین با اخذ دستور مقام قضایی و با حضور اکیپی متشکل از نیروی انتظامی، رئیس اداره امور اراضی، کارشناس واحد حقوقی به همراه مامور گشت یگان حفاظت اراضی کشاورزی نسبت به قلع و قمع آن اقدام می‌کنند.

وی اظهارکرد: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها هرگونه تغییر کاربری، تفکیک اراضی کشاورزی، دیوارکشی، ساخت و ساز در مزارع و باغ‌ها خارج از طرح هادی بدون اخذ مجوز از سازمان جهاد کشاورزی ممنوع بوده و با متخلفان علاوه بر قلع و قمع بناهای احداثی، طبق قانون برخورد خواهد شد.

وی گفت: برای پیشگیری و مقابله با تغییر کاربری، زمین خواری و تخریب غیرمجاز اراضی کشاورزی یگان حفاظت اراضی کشاورزی در شهرستان سرعین ایجاد شده است.

وی به شهروندان توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (تلفن۱۳۱) و یا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع دهند.

وی افزود: افرادی که قصد احداث بنا یا دیوارکشی اراضی زارعی و باغی خود را دارند حتما قبل از هرگونه اقدام با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی و مشاوره با کارشناسان اداره امور اراضی نسبت به دریافت مجوز قانونی اقدام کنند.

سرعین در ۲۷ کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha