تلاش شبانه روزی مرزبانان، دسیسه دشمنان ایران را نقش برآب کرده است

مهاباد- ایرنا- فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: حضور مرزبانان و تلاش شبانه روزی آنها سبب امنیت پایدار و اقتدار ایران اسلامی شده و دسیسه دشمنان را نقش برآب کرده است.

سردار یحیی حسین خانی روز شنبه در بازدید از پاسگاه های مرزی سردشت اظهار داشت: برای پاسداری از کیان اسلامی، دلاور مردانی به صورت شبانه روزی در مرزها حضور دارند که با اقتدار و صلابت و در سخت ترین شرایط از جان خود می گذرند اما حاضر نیستند تا یک وجب از خاک وطن خود را پای بیگانه لمس کند.

وی با اشاره به نقش موثر یگان های مرزی در تامین امنیت و حفظ کیان اسلامی اضافه کرد: با وجود مخاطرات زیاد، به همت حضور موثر نیروهای مرزبانی، امروز شاهد بهترین شرایط امنیت در سطح مرزهای ایران اسلامی هستیم.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی افزود: از تمامی منابع و امکانات موجود در جهت تجهیز پاسگاه های مرزی به جدید ترین ادوات مورد نیاز، به منظور کارآمدی هرچه بیشتر نیروهای مستقر در مرز و تقویت امنیت پایدار استفاده می شود.

فرماندار سردشت نیز در این بازدید اظهار کرد: امنیت پایدار ایران اسلامی مدیون تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح به خصوص در مرزها است.

اقصی نخشی پور با تاکید بر اینکه ارتباط مرزبانان و مرزنشینان بسیار حائز اهمیت است، افزود: برای مقابله با دشمنان و در جهت اشتغالزایی مناطق مرزی و رونق معیشت این مناطق باید مرزنشینان با مرزبانان در ارتباط صمیمی و تنگاتنگ باشند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط مرزنشینان و مرزبانان در مناطق مرزی این شهرستان در راستای امنیت پایدار مثال زدنی و غیر قابل توصیف است، اضافه کرد: مردم داری و ارتباط صمیمی و دوسویه مرزنشینان با مرزبانان از عوامل اصلی مقابله با دسیسه دشمنان ، امنیت مضاعف و رفع خلاء های مرزی است.

به گزارش ایرنا، شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر، سه بخش ربط، مرکزی و وزینه با۶ دهستان و ۲۴۶ روستا و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است.

این شهرستان دارای ۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha