زمین لرزه چهار ریشتری سرزه فین هرمزگان بدون خسارت بود

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: گزارش از بروز خسارت در پی وقوع زمین لرزه چهار ریشتری که بین روستاهای سرزه و آب زمینو بخش فین شهرستان بندرعباس رخ داد گزارش نشده است.

مهرداد حسن زاده یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای ارزیاب جمعیت هلال احمر با توجه به زمین لرزه های ۶ و چهار دهم ریشتر و ۶ و سه دهم ریشتر ۲۳ آبان همچنان در بخش فین حضور دارند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این نیروها دهیاران و بخشذار فین هم در صورت بروز خسارت اعلام خرابی می‌کند، همچنین نیروهای امدادی و خدماتی در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز در سریع‌ترین زمان خدمت رسانی انجام دهند.

وی اضافه کرد: زمین لرزه امشب در ساعت ۲۰ و ۴۴ دقیقه و ۴۴ ثانیه در فاصله ۳۱ کیلومتری شهر فین، ۳۸ کیلومتری شهر قلعه قاضی و ۴۴ کیلومتری شهر تخت و عمق ۱۵ کیلومتری زمین بوقوع پیوست.

وی یادآور شد: زمین لرزه ۶.۴ ریشتری حدود ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰ بخش فین هرمزگان را به لرزه درآورد، این لرزه پس لرزه‌های متعددی به دنبال داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: شدت این زمین لرزه به حدی بود که در سایر استان‌های همجوار از جمله فارس و کرمان نیز احساس شد و برخی منازل بخش فین بر اثر این زمین لرزه بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شدند.

حسن زاده افزود: فونداسیون ریزی خانه‌های تخریب شده زلزله زدگان روستای گیشان غربی بخش فین شهرستان بندرعباس پایان یافت.

مهرداد حسن‌زاده افزود: اسکلت بندی چند خانه هم در این روستا هم انجام شده و پیمانکاران درحال اسکلت بندی منازل سایر زلزله زدگان گیشان غربی فین بندرعباس هستند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha