تنگستان رتبه دوم تزریق واکسن به دانش آموزان  استان بوشهر را کسب کرد

بوشهر- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت:هم اینک ۹۳ درصد از جمعیت دانش آموزی تنگستانی علیه کرونا واکسینه شده اند که دومین شهرستان استان در این بخش به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، ایرج زنده بودی روز دوشنبه در نشست ستاد کرونای شهرستان تنگستان افزود: دراین شهرستان ۸۳.۲ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال دُز اول و۷۲ درصد نیز دُز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ هزار دُز واکسن در شهرستان تنگستان تزریق شده است ادامه داد: برای ایمن سازی شهرستان جمعیت واکسینه شده باید به ۹۰ درصد برسد که انتظار می رود مردم در این خصوص همکاری لازم داشته باشند.

فرماندار تنگستان نیز گفت: تکمیل زنجیره واکسیناسیون در راستای ایمن سازی و پیشگیری از ابتلای شدید افراد به ویروس کرونا در این شهرستان ضروری است.

احمد لطفی در خصوص واکسناسیون عموم مردم در روستاها و شهرهای شهرستان، افرادی که به دلایلی از تزریق واکسن صرف نظر می‌کنند، باید برای تزریق واکسن توجیه شوند.

وی با اشاره به اینکه بسیج یکی از نیروهای قوی در همکاری با ستاد کرونای شهرستان است یادآورشد: با توجه به بافت هفتاد درصدی روستایی تنگستان، می‌توان از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی در ترزیق واکسن، استفاده کرد.

لطفی بیان کرد: در بحث واکسیناسیون کارمندان دستگاه‌های اجرایی در شهرستان نیاز است مدیرانی که مجموعه کارمندان‌ آنها از تزریق واکسن صرف نظر کردند، خود آنها مدیریت نمایند تا واکسناسیون انجام شود.

وی افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تلاش کند میزان تزریق واکسن در این شهرستان به حد نصاب برسد و به این صورت ایمن سازی صورت گیرد.

لطفی ادامه داد: در بحث رعایت مسائل بهداشتی در جامعه اگر قرار است اماکن تفریحی و مدارس بازگشایی شود، باید به بهداشت این مکان‌ها توجه شود.

فرماندار تنگستان یادآورشد: در برگزاری مراسم‌ها و تجمع‌ها در سطح شهرستان به برگزارکنندگان تذکر داده شود تا مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

لطفی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی شهرستان عامل و مسبب برگزاری مراسم و تجمع در شهرستان نشوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha