تقویت جایگاه معلولان در زنجان  نیازمند ساختار نظارتی کارآمد است

زنجان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت و تلاش برای حل مشکلات این افراد از اولویتها و مطالبه گری‌های بهزیستی بوده و تقویت جایگاه واقعی این افراد در جامعه مستلزم ایجاد یک ساختار نظارتی کارآمد است تا روند اجرای قانون حمایت از حقوق آنان را پیگیری کند.

محمد محمدی قیداری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز جهانی افراد دارای معلولیت فرصتی است برای متولیان رفاه و سلامت اجتماعی تا با شعار " پیش به سوی دنیایی فراگیر، دسترس پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا با راهبری و مشارکت افراد دارای معلولیت " توجه کنند.

وی اضافه کرد: این روز ضمن تکریم و بزرگداشت این مناسبت، توانمندی ها، ظرفیت ها، و همچنین مسائل و مشکلات افراد دارای معلولیت و انتظارات برحق آن ها را در سطح جامعه منعکس کرده و ضرورت اصلاح نگرش های نامناسب حاکم بر جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت مورد توجه قرار دهند.

این مسوول ادامه داد: این روز به منظور ارتقای آگاهی از معضلات و مشکلات معلولان، کوشش برای احقاق حقوق شهروندی و منزلت اجتماعی آنها نامگذاری شده است.

وی اظهار داشت: روز جهانی افراد دارای معلولیت، روز تکریم و تجلیل از افرادی است که با وجود بسیاری از مشکلات و تنگناها با خودباوری و با تکیه بر اراده محکم و با حضور در عرصه های گوناگون اجتماع ثابت کرده اند که می توانند با تلاش و همتی مضاعف از سد مشکلات عبور کرده و شعار معلولیت را محقق کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که در سایه تحقق خرد جمعی و همکاری بین بخشی دستگاه های اجرایی استان، زمینه های لازم برای تحقق هرچه بیشتر قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و استفاده بهینه از خدمات و امکانات عمومی و فرصت های شغلی برای جامعه معلولین فراهم شود. 

به گفته محمدی، در زمان حاضر ۲۲ هزارو ۲۳۷ نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند که ۱۱ هزارو ۵۱ نفر مستمری دریافت می‌کنند.

این مسوول، با اشاره به تورم موجود و بالا بودن نسبی خط فقر ادامه داد: هم اکنون خانواده یک نفره، ۳۵۰ هزار تومان، خانواده ۲ نفره، ۵۰۰ هزار تومان، خانواده ۳ نفره، ۷۰۰ هزار تومان، خانواده ۴ نفره، ۹۰۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دریافت می کنند که گامی مهم در راستای کاهش مشکلات ناشی از فقر مطلق است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha